Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Kto dokończy Hubską? Brakuje 6 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-12 16:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Kto dokończy Hubską? Brakuje 6 mln zł
Wizualizacja, fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty na dokończenie przebudowy ulicy Hubskiej wraz z wykonaniem nowego odcinka torowiska. O zamówienie ubiega się jedynie wrocławskie konsorcjum Pro-Tra Building oraz Zakład Sieci i Zasilania.

W ramach wykonania zastępczego dokończona ma być przebudowa ulicy Hubskiej, na której powstaje nowy odcinek torowiska. Stopień zaawansowania prac po rozwiązaniu umowy z Balzolą wynosi 60-65%. Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla całej inwestycji. Przedsięwzięcie jest podzielone na dwie części. Jedna obejmuje roboty w zakresie drogi i torowiska, a druga – wykonanie projektów oraz przebudowa światłowodów Orange.

Dziś (12 lutego) minął termin składania ofert. W obu częściach wystartował jeden podmiot. Konsorcjum Pro-Tra Building oraz Zakład Sieci i Zasilania jest w stanie wykonać prace drogowo-torowe za 21,5 mln zł. To więcej niż przewiduje budżet, który został określony na kwotę 15,7 mln zł brutto. Warto przypomnieć, że ten sam podmiot z wolnej ręki kończył przejazd pod wiaduktem na Pułaskiego/Dyrekcyjnej. Również w części dotyczącej światłowodów doszło do przekroczenia budżetu. Systemy Teleinformatyczne Optel zaproponowały 872 tys. zł.

Te same podmioty, z niemal takimi samymi cenami, startowały w I przetargu, który został unieważniony z przyczyn formalnych. Na realizację przeznaczono trzy miesiące. Wpierw jednak miasto musi podjąć decyzję o zwiększeniu budżetu

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław przebuduje fragment DW 327 z pętlą tramwajową Osobowice

Komunikacja

Wrocław przebuduje fragment DW 327 z pętlą tramwajową Osobowice

Witold Urbanowicz 30 stycznia 2019

Wrocław z nowym przetargiem na dokończenie tramwaju na Hubskiej

Przestrzeń

Wrocław z nowym przetargiem na dokończenie tramwaju na Hubskiej

Witold Urbanowicz 28 stycznia 2019

Wrocław unieważnia przetarg na dokończenie tramwaju na Hubskiej

Przestrzeń

Wrocław unieważnia przetarg na dokończenie tramwaju na Hubskiej

Witold Urbanowicz 24 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5