Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Koniec części remontów, tramwaje wracają na swoje trasy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-12-02 11:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Koniec części remontów, tramwaje wracają na swoje trasy
fot. BP / UM Wrocław
W pierwszy weekend grudnia kończą się prace remontowe na kilku kluczowych torowiskach. Na pasażerów wrocławskiego MPK czekają spore zmiany w komunikacji.

Miesiąc trwał remont rozjazdów tramwajowych i łuków torowych na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Przez kilka tygodni tramwaje linii 6 i 7 kursowały objazdami, lecz 4 grudnia tramwaje tych linii wrócą na stałe trasy przejazdu przez ul. Szewską.

Tego samego dnia rozpocznie się ostatnia faza remontu pętli Park Południowy. 4 i 5 grudnia (od godz. 5.00 rano w sobotę do godz. 20.00 w niedzielę) z torowiska będą zdejmowane tymczasowe rozjazdy. Oznacza to, że trasa tramwajów linii 9 i 15 zostanie skrócona do zajezdni tramwajowej „Gaj” – przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny”.

W związku z tym na odcinku Petrusewicza – Park Południowy – Petrusewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, odjeżdżającej co 10 minut. Od poniedziałku (6 grudnia) linie tramwajowe 9 i 15 znów wrócą na pętlę Park Południowy. Natomiast autobusy zastępcze przestaną kursować.

Zakończyły się prace na torowisku na al. Hallera (odcinek od ul. Powstańców Śląskich do ul. Mieleckiej), gdzie powstało zielone torowisko. To kontynuacja remontu torów prowadzonych przez MPK Wrocław w ubiegłym roku. Teraz wymieniono podbudowę toru, podkłady i szyny. Prace kosztowały niecałe 6 mln złotych. Tramwaje pojadą tam z prędkością do 50 km/h.
Od 6 grudnia planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 20, 70 i 74. Tramwaje linii 70 pojadą do przystanku FAT przez ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera. Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku FAT, a „dwudziestka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu w relacji Leśnica – Oporów – Leśnica przez al. Hallera. Nie będą już kursować autobusy zastępcze linii 720.

4 grudnia torowcy wejdą na skrzyżowanie ul. Sienkiewicza/Piastowska, gdzie wymienione zostaną zwrotnice tramwajowe. Linie 1, 9, 17 i 70 zmienią swoje trasy. Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ul. Piastowskiej przez Sienkiewicza, most Szczytnicki, al. Różyckiego, Paderewskiego i ul. Mickiewicza.

„Dziewiątka” będzie kursować objazdem od pl. Bema przez ul. Poniatowskiego, Jedności Narodowej, Nowowiejską i Piastowską do ul. Sienkiewicza. Natomiast składy linii 17 pojadą od ul. Sienkiewicza przez Wyszyńskiego, Szczytnicką, pl. Grunwaldzki do mostu Szczytnickiego.

Tramwaje linii 70 pojadą objazdem w obu kierunkach od ul. Słowiańskiej przez ul. Jedności Narodowej, Poniatowskiego, pl. Bema, ul. Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju do pl. Społecznego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5