Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław: Kolejne elementy systemu ITS na ulicach miasta

Dalej Wstecz
Autor:

Edyta Wsół

Data publikacji:
2013-05-15 16:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Kolejne elementy systemu ITS na ulicach miasta
wroclaw.pl
Na Wrocławskich ulicach pojawią się tablice zmiennej treści. Mają one pokazywać, ile czasu zajmuje przejazd wybranych tras w mieście oraz będą ostrzegać przed korkami, wypadkami i gołoledzią. Pierwsze z tablic zmiennej treści systemu ITS ruszą w lipcu, a wszystkie będą działać przed nowym rokiem szkolnym.

Podstawową funkcją tablic informacyjnych zmiennej treści jest przekazanie kierowcom informacji o rzeczywistych czasach przejazdu na dwóch alternatywnych trasach.

System automatycznie wyznacza czasy przejazdu dla analizowanych tras w oparciu o pozyskiwane dane z kamer odczytujących numery rejestracyjne pojazdów i na tej podstawie obliczał średni czasu przejazdu. Te informacje właśnie są przekazywane kierowcom przy pomocy tablic zmiennej treści. Aktualizacja wyświetlanych informacji na tablicach co 5 minut.

Dodatkową funkcją tablic jest możliwość informowania o aktualnych warunkach ruchu drogowego na danych trasach i w mieście, o warunkach atmosferycznych oraz kierowanie na wskazane na tablicy trasy w przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu (remont, wypadek, korek itp.). Tablice o zmiennej treści zostaną podłączone do podsystemu łączności ITS.

Tablice zmiennej treści informują kierowców o prognozowanym czasie przejazdu na następujących trasach: pl. Społeczny - CH Korona oraz CH Korona - pl. Społeczny, Gądów - Borek oraz Borek - Gądów, pl. Społeczny - Partynice oraz Partynice - pl. Społeczny, Mikołajów - Most Szczytnicki oraz Most Szczytnicki - Mikołajów, Poświętne - Dworek oraz Dworek - Poświętne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trasa W-Z w Łodzi: Umowa na system sterowania ruchem

Przestrzeń

Trasa W-Z w Łodzi: Umowa na system sterowania ruchem

Roman Czubiński 13 sierpnia 2014

Koszalin: Jest wstępny projekt ITS

Komunikacja

Koszalin: Jest wstępny projekt ITS

Edyta Wsół 25 kwietnia 2014

Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Komunikacja

Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Michał Lange 19 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5