Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Jeszcze w tym roku przetarg na budowę Osi Zachodniej. Będzie zielone torowisko

Dalej Wstecz
Autor:

Janusz Krzeszowski, wroclaw.pl

Data publikacji:
2019-12-03 15:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Jeszcze w tym roku przetarg na budowę Osi Zachodniej. Będzie zielone torowisko
mat. UM Wrocław
Oś Zachodnia to uzupełnienie obwodnicy Leśnicy. Droga ma połączyć ul. Kosmonautów z obwodnicą (ten odcinek to tzw. aleja Stabłowicka), i dalej do ul. Granicznej i AOW. Dlatego w ramach inwestycji oprócz nowej drogi zostanie przebudowana również sama ulica Kosmonautów. Zyska dodatkowe pasy ruchu, powstanie tam również ponad 2 km zielonego torowiska.

– Aby usprawnić kierowcom poruszanie się po mieście, uzupełniamy infrastrukturę drogową we Wrocławiu. Stąd podjąłem decyzję o rozpoczęciu budowy bardzo ważnej inwestycji - tzw. Osi Zachodniej, czyli drugiego etapu obwodnicy Leśnicy – poinformowął Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Głównym celem tej inwestycji jest odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu drogowego i skierowanie ruchu tranzytowego z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica lub doprowadzenie go do ul. Granicznej, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Oś Zachodnia to drugi etap obwodnicy Leśnicy.

Oprócz nowego łącznika, który ułatwi omijanie Leśnicy, sporo zmieni się też na samej ul. Kosmonautów. Zostanie przebudowana od kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa. Po zakończeniu prac ul. Kosmonautów będzie miała na tym odcinku dwa pasy do centrum i dwa w kierunku Leśnicy. W sumie to 4,2 km nowych dróg, ponad 5 km tras rowerowych i nowych chodników, do tego kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy 1050 m.

Na tym odcinku ulicy Kosmonautów wykonawca wybuduje 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Na Alei Stabłowickiej powstanie kolejny obiekt inżynieryjny w mieście – 143-metrowy wiadukt, dzięki któremu będzie można bezkolizyjnie przejechać i przejść nad linią kolejową. W związku z tym, że przy zbiegu alei Stabłowickiej i ulicy Kosmonautów planowana jest budowa nowego szpitala onkologicznego w ramach inwestycji, przewidziano również połączenie drogowe, które umożliwi jego przyszłą obsługę.

Zakończenie realizacji tej wielkiej inwestycji planowane jest na połowę 2022 roku.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z przetargiem na środkowy odcinek trasy na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław z przetargiem na środkowy odcinek trasy na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 05 listopada 2019

MPK Wrocław wyremontuje 42 tramwaje Skody i Protramu

Przestrzeń

MPK Wrocław wyremontuje 42 tramwaje Skody i Protramu

Witold Urbanowicz 04 listopada 2019

Ostatni Moderus Beta we Wrocławiu

Komunikacja

Ostatni Moderus Beta we Wrocławiu

Witold Urbanowicz 31 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5