Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Pierwszy odcinek tramwaju na Nowy Dwór z umową

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-07-12 15:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Pierwszy odcinek tramwaju na Nowy Dwór z umową
fot. UM Wrocław
Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę z firmą Pro-Tra Building na wykonanie pierwszego odcinka tramwaju na Nowy Dwór – z pl. Orląt Lwowskich do ul. Smoleckiej. Prace pochłoną ponad 60 milionów złotych.

Pierwszy ok. 1,2-kilometrowy fragment trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór prowadzić będzie z pl. Orląt Lwowskich do ul. Smoleckiej. – Będą to kompleksowe prace. Najpierw przebudowa wszystkich sieci podziemnych, budowa torowiska, wyprowadzenie tramwaju z pl. Orląt Lwowskich i przebudowa układu drogowego, chodniki, trasy rowerowe, nasadzenia zieleni – wylicza Wojciech Kaim z Wrocławskich Inwestycji. Koszt to 64,6 mln złotych.

Na pl. Orląt Lwowskich tramwaj wjedzie na nową trasę z istniejącego torowiska na ul. Podwale lub ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Braniborskiej. Za Dworcem Świebodzkim tory odbiją w kierunku dworca Marchijskiego. Będzie to wymagało przebudowania skrzyżowania ul. Robotniczej i pl. Orląt Lwowskich. Dalsza część trasy w kierunku Nowego Dworu zostanie wytyczona m.in na tyłach galerii wnętrz „Domar” i równolegle do ulicy Robotniczej. Prace na tym odcinku powinny się zakończyć w 2021 roku.

Następne 7 umów na budowę reszty trasy na Nowy Dwór czeka na podpisy. Jest wśród nich m.in. kolejny odcinek trasy od ul. Smoleckiej do Parku Biznesu o długości 1,5 km i jedna z najbardziej wymagających na trasie budowli – wiadukt nad torami kolejowymi.

Wrocławskie Inwestycje podzieliły tą wielką budowę na zadania, żeby łatwiej pozyskać wykonawców. Trasa autobusowo-tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem ma powstać do 2023 roku. Mieszkańcy skorzystają z 15 par przystanków. Całkowita długość TAT to 7 km.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław zaprojektuje tramwaj wzdłuż Rogowskiej na Nowym Dworze

Komunikacja

Wrocław zaprojektuje tramwaj wzdłuż Rogowskiej na Nowym Dworze

Witold Urbanowicz 10 czerwca 2019

Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku

Przestrzeń

Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku

Witold Urbanowicz 11 kwietnia 2019

Wrocław po kolejnym przetargu: Co z tym tramwajem na Nowy Dwór?

Przestrzeń

Wrocław po kolejnym przetargu: Co z tym tramwajem na Nowy Dwór?

Witold Urbanowicz 18 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5