Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej
fot. Wrocławskie Inwestycje
Trasa na Nowy Dwór nie jest jedyną inwestycją tramwajową, na którą w najbliższym czasie Wrocław zamierza rozpisać przetarg. Na jesień zapowiadane jest postępowanie na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej.

Wrocław wysłał do europejskiego dziennika zamówień publicznych wstępne ogłoszenie informacyjne zapowiadające przetarg na budowę trasy tramwajowej w ciągu ulic Popowickiej, Starogroblowej i Długiej na odcinku Milenijnej do Jagiełły. Celem ogłoszenia jest późniejsze skrócenie terminu składania ofert.

Elementem inwestycji będzie przebudowa wiaduktu nad ul. Długą, a także budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego tramwajowo-kolejowego Wrocław Popowice. Zamawiający przewiduje podział niniejszego zamówienia na części. Liczba części oraz ich zakres przedmiotowy zostanie określony w ogłoszeniu o zamówieniu.

Planowana data ogłoszenia przetargu to 2 października 2017 r. Budowa miałaby rozpocząć się w kolejnym roku. Trasa ma być zrealizowana dzięki dofinansowaniu unijnemu.

Jednocześnie Wrocław zapowiedział przetarg na budowę trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Przetarg miałby ruszyć w sierpniu. Więcej o planie rozbudowy tramwajów pisaliśmy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5