Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Jedna oferta na dokończenie tramwaju na Hubskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-21 21:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Jedna oferta na dokończenie tramwaju na Hubskiej
fot. UM Wrocław
Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w przetargu na dokończenie przebudowy ul. Hubskiej, gdzie powstaje nowa linia tramwajowa. Wcześniej – w zeszłym roku – miasto wyrzuciło z placu budowy Balzolę.

Na początku grudnia Wrocław wyrzucił hiszpańską firmę Balzola z budowy trasy tramwajowej w ciągu ul. Hubskiej. Powodem były zastój i opóźnienia w pracach, a także zaprzestanie wykonywania płatności na rzecz podwykonawców. Zaawansowanie prac, na trzy miesiące po terminie zakończenia robót przewidzianym w umowie, magistrat ocenia na 60-65%.

W II połowie grudnia 2018 r. ruszył nowy przetarg na prace zastępcze w zakresie dokończenia robót budowlanych na Hubskiej oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Postępowanie jest podzielone na dwie części. Pierwsza to dokończenie prac, a druga obejmuje wykonanie projektów technicznych oraz przebudowę światłowodowych kabli telekomunikacyjnych zainstalowanych w kanalizacji Orange.

Dzisiaj (21 stycznia) minął termin składania ofert. W części dotyczącej dokończenia torowiska wystartowało jedynie wrocławskie konsorcjum Pro-Tra Building oraz Zakład Sieci i Zasilania z ofertą na kwotę 21,5 mln zł brutto. To więcej, niż zakładał budżet, który planował wydać kwotę 15,7 mln zł brutto. Ten sam podmiot z wolnej ręki kończył przejazd pod wiaduktem na Pułaskiego/Dyrekcyjnej. W II części ofertę złożyła wrocławska spółka Systemy Teleinformatyczne Optel z ofertą na kwotę 873 tys. zł brutto przy budżecie 734 tys. zł brutto.

Na realizację przeznaczono trzy miesiące. Wpierw jednak miasto musi podjąć decyzję o zwiększeniu budżetu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5