Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Duże zainteresowanie konkursem na zajezdnię tramwajową

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-09 16:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Duże zainteresowanie konkursem na zajezdnię tramwajową
mat. UM Wrocław
Wpłynęły aż 23 wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na projekt nowej zajezdni tramwajowej w rejonie osiedla Nowe Żerniki. Nowy obiekt powstanie z myślą o obsłudze nowych tras tramwajowych.

Wrocławskie Inwestycje, we współpracy z lokalnym oddziałem SARP-u, prowadzą konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji kompleksu nowej zajezdni tramwajowej zlokalizowanej w zachodniej części miasta, w sąsiedztwie alei Architektów, na południe od wzorcowego osiedla Nowe Żerniki, w rejonie ul. Szczecińskiej i jej przecięcia z linią kolejową nr 275 i z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8. Zajezdnia będzie przeznaczona do obsługi 150 tramwajów (z rezerwą na 200 pojazdów) o długości maksymalnej 32 m. Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj.

Na początku tygodnia minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. W sumie wpłynęły aż 23 wnioski, z czego siedem od podmiotów bądź oddziałów mających siedzibę we Wrocławiu. Teraz będą one analizowane przez komisję konkursową.

Zgodnie z warunkami konkursu opracowania będą mogły być składane do 5 września. O wyborze zwycięskiej pracy zdecydują atrakcyjność rozwiązań urbanistyczno-architekoniczno-funkcjonalnych (70%) oraz ekonomika rozwiązań w zakresie kosztów realizacji i eksploatacji (30%). Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 45 tys. zł i zostanie zaproszony do negocjacji do opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z konkursem na nową zajezdnię tramwajową

Przestrzeń

Wrocław z konkursem na nową zajezdnię tramwajową

Witold Urbanowicz 02 kwietnia 2019

Łódź: Przetarg na projekt przebudowy zajezdni Chocianowice

Komunikacja

Łódź: Przetarg na projekt przebudowy zajezdni Chocianowice

Roman Czubiński 12 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5