Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław chce zmodernizować torowisko na pl. Kościuszki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-09 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław chce zmodernizować torowisko na pl. Kościuszki
fot. Google Maps
MPK Wrocław prowadzi przetarg na modernizację torowiska tramwajowego na placu Kościuszki wraz z torowiskiem do ul. J. Piłsudskiego i rozjazdem w ul. Świdnickiej. Jednocześnie otwarto oferty w przetargu na wymianę rozjazdów w węźle Most Zwierzyniecki – ul. Mickiewicza.

W sumie roboty mają objąć ponad 500-metrowy odcinek torowiska. Założono wymianę nawierzchni torowej wraz z zabudową torowiska z kostki kamiennej. Przewidziano pozostawienie istniejącej podbudowy betonowej – możliwymi częściowymi naprawami.

Termin składania ofert mija 30 maja. O wyborze decydują cena (80%) i okres gwarancji (20%). W sumie na całość robót przeznaczono 56 dni, przy przerwa w ruchu tramwajowym potrwa 42 dni. Wyłączenie ruchu jest planowane od 20 sierpnia do 30 września 2022 r.

Jednocześnie w piątek 6 maja zamawiający otworzył oferty w przetargu na wymianę rozjazdów w węźle Most Zwierzyniecki – ul. Mickiewicza. W I etapie przewidziano roboty związane z wymianą rozjazdu od strony mostu Zwierzynieckiego, w II etapie – w ul. Wajdy. Przewidziano też prawo opcji w postaci wymiany rozjazdu w ul. Mickiewicza oraz łuków, a także wykonania nowej podbudowy. Rozjazdy dostarczy zamawiający.

Wystartowały dwa podmioty. Laubres wycenił zadanie na 4,060 mln zł brutto, w tym 2,370 mln zł za zadanie podstawowe. Zakład Sieci i Zasilania proponuje 5,029 mln zł brutto, w tym 3,245 mln zł za zadanie podstawowe. Budżet na ten cel wynosił 1,731 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zwiększy budżet, to o wyborze zdecydują cena (80%) oraz gwarancja (20%). Na wykonanie całości przewidziano 77 dni. Częściowe przerwy w ruchu przewidziano w okresach 25 czerwca – 23 września. Przewidziano rozjazdy nakładkowe bądź kierowanie tramwajów objazdem przez Mickiewicza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5