Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław. 40 proc. torowisk w stanie co najwyżej przeciętnym

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-05-14 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław. 40 proc. torowisk w stanie co najwyżej przeciętnym
źródło: akcjamiasto.org
Wrocławskie stowarzyszenie Akcja Miasto opublikowało mapę kondycji wrocławskich torowisk tramwajowych. Przy okazji efektownego zestawienia zwracają uwagę, że miasto, ich zdaniem, przeznacza zbyt mało pieniędzy na skuteczne remonty.

Akcja Miasto sporządziła mapę dzięki danym pozyskanym od wrocławskich urzędników. Z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wiadomo w jakim stanie są wrocławskie torowiska tramwajowe. Społecznicy uporządkowali je w ramach pięciu kategorii – bardzo zły, zły, przeciętny, dobry i bardzo dobry. Każdą oznaczyli kolorem. Z kolei od MPK Wrocław wiadomo o wszystkich zeszłorocznych awariach i wykolejeniach. Samych wykolejeń było w zeszłym roku aż 79.

Torowisk w stanie złym i bardzo złym jest stosunkowo niewiele (odpowiednio 18,4 i 3,5 km), ale już tych, których stan określono jako przeciętny jest ponad 60 km. W sumie to ponad 40 proc. łącznej długości torowisk we Wrocławiu.

źródło: Akcja Miasto

Problem polega na tym, że te proporcje zmieniają się w niekorzystny sposób. Co prawda, w porównaniu z rokiem 2017, w 2018 r. nastąpiła niewielka poprawa, ale gdyby porównać obecny stan torowisk z tym sprzed pięciu lat, to w tym czasie odsetek torów w stanie dobrym i bardzo dobrym spadł z blisko 80 proc. do niecałych 60 proc.

Miasto planuje w ciągu pięciu lat wyremontować torowiska, ale tylko te w złym stanie. A to, według aktywistów, działanie niewystarczające. Jak tłumaczą, na remont wszystkich, które są w stanie przeciętnym i gorszym potrzeba ok. 370 mln zł, tymczasem wrocławski magistrat zapowiedział duży plan remontowy, który oszacował na 120 mln zł, tylko że ta suma wystarczy co najwyżej na poprawę stanu torowisk bardzo złych i złych.

Dokładną mapę można znaleźć na stronie stowarzyszenia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Rusza przebudowa torowiska w Al. Trzech Wieszczów

Przestrzeń

Kraków. Rusza przebudowa torowiska w Al. Trzech Wieszczów

jd/inf. pras. 29 kwietnia 2019

Częstochowa. Remont sieci tramwajowej nadal na papierze

Komunikacja

Częstochowa. Remont sieci tramwajowej nadal na papierze

Dominik Wójcik 02 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5