Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wreszcie ruszają prace na Warszawie Gdańskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-09-30 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PKP PLK / oprac. WU

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wreszcie ruszają prace na Warszawie Gdańskiej
fot. PKP PLK
Rozpoczęły się prace na stacji Warszawa Gdańska. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi i dogodniejszy dostęp na perony. Będą dwie kładki z windami oraz zostaną zamontowane schody ruchome. Zmienia się droga dojścia do peronów. Roboty, zgodnie z pierwotnie podpisaną umową, już w zasadzie powinny się kończyć, ale harmonogram prac uległ wydłużeniu z uwagi na „dłuższy proces uzyskiwania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, a także wydłużony okres uzgadniania dokumentacji projektowej”.

Stacja Warszawa Gdańska będzie lepiej dostosowana do potrzeb pasażerów. Dojście na perony ułatwią dwie kładki oraz windy. Z przejścia podziemnego na perony dojedziemy schodami ruchomymi. Planowane zakończenie prac to pierwsza połowa przyszłego roku.

Najpierw prace skoncentrują się na budowie fundamentów nowej kładki od strony ul. ks. Indrzejczyka, Mickiewicza i peronu numer 4. W przejściu podziemnym koło peronu numer 2 i 4 rozpocznie się budowa konstrukcji schodów ruchomych. Obok linii zamontowane zostaną stalowe konstrukcje, które będą podporami nowej kładki.

Od czwartku 1 października podróżni będą korzystali z peronu numer 3 i jednej krawędzi peronu numer 2. Dojście na peron numer 2 od poniedziałku 7 października będzie przygotowane z parkingu obok dworca. W obrębie stacji są informacje z drogami dojść z peronów do tramwajów i metra. Komunikacja przejściem podziemnym między dzielnicami Śródmieście i Żoliborz jest utrzymana. Na stacji Warszawa Gdańska utrzymany jest rozkładowy ruch pociągów.

Od zachodniej strony stacji Warszawa Gdańska (ul. Kłopot, centrum handlowe) wybudowana zostanie druga kładka. Obiekt połączy perony oraz ul. Kłopot z ulicą Felińskiego. W zadaszonym przejściu będą windy. Podróżni nową drogą skrócą czas dojścia do pociągów. Dzięki kładce będzie również łatwiejsza komunikacja w obszarze, przez który przebiega linia kolejowa. Przy kładce przewidziano potrzeby cyklistów – będą zamontowane stojaki rowerowe.

Umowę z wykonawcą, firmą Sarinż, PKP PLK podpisały w październiku zeszłego roku. Prace miały się właśnie kończyć, ale z uwagi na dłuższy proces uzyskiwania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, a także wydłużony okres uzgadniania dokumentacji projektowej harmonogram uległ zmianie. Koszt robót to 77,25 mln zł brutto.

Celem inwestycji jest poprawa funkcjonalności stacji, w tym przede wszystkim dostosowanie do zwiększonej liczby podróżnych w czasie również odsuwanej w czasie przebudowy linii średnicowej i przekierowania pociągów z Warszawy Centralnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa Warszawy Gdańskiej przedłuży się do przyszłego roku

Przestrzeń

Rozbudowa Warszawy Gdańskiej przedłuży się do przyszłego roku

Witold Urbanowicz 23 lipca 2020

Jest umowa na modernizację stacji Warszawa Gdańska

Komunikacja

Jest umowa na modernizację stacji Warszawa Gdańska

inf. pras. oprac. jm 03 października 2019

PKP PLK wybrały wykonawcę dla rozbudowy Warszawy Gdańskiej

Przestrzeń

PKP PLK wybrały wykonawcę dla rozbudowy Warszawy Gdańskiej

Witold Urbanowicz 20 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5