Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-10 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Otwock

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]
mat. UM Otwock
Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]
Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]
Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]
Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]
Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]
Wraz z remontem dworca w Otwocku zmieni się okolica [wizualizacje]
Prace projektowe związane z przebudową dworca w Otwocku oraz placu przydworcowego są już na ostatniej prostej. W piątek (10 lipca) zaprezentowano pierwsze wizualizacje terenu przed dworcem kolejowym.

W październiku ubiegłego roku PKP SA, PKP PLK oraz miasto Otwock podpisały porozumienie dotyczące współpracy w zakresie przebudowy dworca i placu przed dworcem. Dzięki inwestycji w kompleksowo przebudowanym dworcu, oprócz przestrzeni związanych z obsługą podróżnych, będą mieścić się biblioteka miejska połączona z mediateką, a także punkt informacyjno-podawczy Urzędu Miasta Otwocka. Ponadto zmieni się wygląd placu przed dworcem, który stanie się reprezentacyjnym i łączącym różnego rodzaju środki transportu miejscem. W sąsiedztwie dworca, oprócz wytyczenia nowych ciągów pieszych, zaprojektowano parkingi rowerowe, wiatę rowerową, a także miejsca parkingowe, w tym również te przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi. Ważnym elementem nowego założenia jest również podjazd dla komunikacji miejskiej oraz taksówek. Cały plac zyska również nową małą architekturę oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, w tym ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących.

– Kolejarze aktualnie modernizują stację kolejową w Otwocku, a w następnej kolejności rozpocznie się remont dworca PKP. Dobra współpraca rządu z samorządem zaowocowała porozumieniem w sprawie zagospodarowania placu przed dworcem kolejowym. Cieszy, że dzięki wspólnym działaniom PKP i prezydenta miasta Otwocka stanie się on wizytówką i chlubą miasta – mówi Andrzej Bittel, wiceminister Infrastruktury.

– Cała inwestycja kolejowa, a także towarzyszące jej zmiany w infrastrukturze wokół dworca to milowy krok w rozwoju Otwocka. Przypomnę, że zakres prac modernizacyjnych został znacznie rozbudowany w stosunku do pierwotnych założeń, dzięki czemu otwocczanie będą mogli korzystać m.in. z dworcowej biblioteki, mediateki oraz załatwić sprawę urzędową w punkcie informacyjno-podawczym Urzędu Miasta Otwocka – mówi Jarosław Tomasz Margielski, prezydent Otwocka.

– W ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016 – 2023 modernizujemy również zabytkowe dworce kolejowe, przywracając im dawny blask. Takim obiektem będzie dworzec w Otwocku, który zostanie dostosowany do potrzeb wszystkich grup podróżnych. Poza budynkiem przebudujemy również plac dworcowy, który zostanie zagospodarowany w całkowicie nowy sposób. Pojawią się na nim nowa mała architektura, zieleń, a także nowy układ komunikacyjny m.in. ze stojakami dla rowerów oraz miejscami parkingowymi, w tym tymi przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi – mówi Małgorzata Zielińska, członek zarządu PKP SA.

Przebudowa dworca w Otwocku, w ramach której zostanie zrealizowane również nowe zagospodarowanie placu dworcowego, jest finansowana ze środków unijnych. Obecnie finalizowane są prace nad dokumentacją projektową. W drugiej połowie tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5