Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wóz sieciowy Tramwajów Warszawskich na pomoc trolejbusom w Iwano-Frankiwsku

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
29-07-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Warszawskie

Podziel się ze znajomymi:

Specjalistyczny wóz do naprawy sieci trakcyjnej dotarł z Warszawy do Iwano-Frankiwska, miasta w zachodniej Ukrainie. Wcześniej pojazd wyremontowali pracownicy Tramwajów Warszawskich.

Maszyny do naprawy sieci trakcyjnej potrzebowało przedsiębiorstwo komunalne w Iwano-Frankiwsku, które nadzoruje komunikację trolejbusową w tym mieście. Jednostka dysponowała znacznie starszymi pojazdami, a obecnie rozwija dotychczasową sieć transportową – kupuje kolejne trolejbusy i buduje nowe trasy dla tego środka transportu. Teraz będzie mogła korzystać również z odnowionego samochodu Star 1142, przekazanego przez Tramwaje Warszawskie. Pojazd był w stolicy od 1997 r. i służył do naprawiania tramwajowej sieci trakcyjnej.

Remont samochodu w warsztatach miejskiej spółki trwał pięć tygodni. Naprawiono blacharkę, układ napędowy i hamulcowy. Przegląd przeszedł też rozkładany teleskopowo pomost, z którego można wymieniać i naprawiać sieć trakcyjną. Przy naprawie, remoncie i transporcie pracowało kilkunastu pracowników Tramwajów Warszawskich.

Samochód tramwajarzy to kolejny pojazd ze stolicy, który trafił do Ukrainy. Wcześniej Warszawa przekazała również pięć Solarisów Urbino 18 – przegubowych autobusów Miejskich Zakładów Autobusowych, które trafiły do Mikołajowa. Do wschodnich sąsiadów trafił również ambulans neonatologiczny do ratowania noworodków. Przed transportem za granicę pojazd został gruntownie wyremontowany przez pracowników warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5