Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Wojewoda chce uzupełnienia projektów II linii metra na Wolę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-07-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Wojewoda chce uzupełnienia projektów II linii metra na Wolę
mat. prasowestacja C8 Wolska
Kilka dni temu wojewoda mazowiecki nałożył na miasto obowiązek uzupełnienia projektów budowlanych odcinka II linii metra na Wolę. Projektanci mają na to 90 dni. Bez tych poprawek wojewoda nie wyda pozwoleń na budowę, niezbędnych dla rozpoczęcia inwestycji.

11 i 13 lipca 2016 r. do wojewody mazowieckiego wpłynęło postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ) uzgadniające realizację elementów projektu rozbudowy II linii metra w kierunku zachodnim do stacji C6 Księcia Janusza. Dla dwóch wniosków oznacza to koniec postępowania dotyczącego ponownej oceny oddziaływania na środowisko, prowadzonego przez RDOŚ.

Jak jednak informują służby wojewody, do czasu uzupełnienia projektów budowlanych, w tym w szczególności doprowadzenia ich do zgodności z przepisami, według prawa nie ma możliwości wydania pozwolenia na budowę. Przed wydaniem pozwolenia, Wojewoda, zgodnie z ustawą sprawdza m.in. zgodność projektu budowlanego z przepisami prawa, w tym kompletność projektu budowlanego oraz jego zgodność z wymaganiami ochrony środowiska (w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz w postanowieniu uzgadniającym realizację przedsięwzięcia, wydanym przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska po ponownej ocenie oddziaływania na środowisko).  Dlatego też 14 i 15 lipca wojewoda wydał postanowienia, w których nałożył na inwestora obowiązek uzupełnienia dokumentacji. Projektanci mają na to 90 dni.

Metro nie wie na razie, o jakie ewentualne błędy i braki chodzi. –  Do dnia 19 lipca do inwestora nie wpłynęły wskazane postanowienia wojewody mazowieckiego nakładające na wnioskodawcę obowiązek uzupełnienia projektów budowlanych – mówi Anna Bartoń z biura prasowego Metra Warszawskiego. Jednocześnie przypomina, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie zakończyła postępowania dotyczącego ponownej oceny oddziaływania na środowisko i nadal prowadzi procedurę wydawania postanowień w sprawie uzgodnienia warunków realizacji stacji C8 Płocka i szlaku D9 Płocka – Rondo Daszyńskiego.

Na 3,4-kilometrowym odcinku zachodnim znajdą się trzy stacje. Stacja C8 Płocka zlokalizowana będzie pod Płocką, po południowej stronie Wolskiej. Następny przystanek, C7 Młynów, zaplanowany jest pod Górczewską – między wiaduktem obwodowej linii kolejowej a ul. Syreny. Przewidziano tutaj węzeł przesiadkowy między koleją miejską a metrem. Ostatnia stacja, C6 Księcia Janusza, również znajdzie się pod Górczewską, po wschodniej stronie ulicy Księcia Janusza. Po zachodniej stronie przewidziano komorę torów odstawczych. Od maja trwa natomiast budowa odcinka wschodniego-północnego, na Targówek, którą prowadzi włoska firma Astaldi.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5