Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wojciechowicz: Chcemy wcześniej zacząć częściowe odbiory II linii metra

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
08-01-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Wojciechowicz: Chcemy wcześniej zacząć częściowe odbiory II linii metra
fot. WUkomora rozjazdowa za stacją Rondo ONZ
Niedługo rozpocznie się wykonywanie brakującej części stacji Powiśle pod tunelem Wisłostrady. Władze miasta przekonują, że termin zakończenia prac na budowie centralnego odcinka II linii metra jest niezagrożony. – Nie ma takich sił, których nie dałoby się rzucić na tę jedną stację, aby ją wykończyć. Planujemy zacząć częściowe odbiory gotowych elementów jeszcze w trakcie budowy – zapowiada Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

W tej chwili właściwie wszystkie obiekty na trasie centralnego odcinka II linii metra są konstrukcyjnie gotowe poza jednym, kluczowym – środkową częścią stacji C-13 Powiśle. W sierpniu 2012 r., podczas jej drążenia, na teren budowy metra przedostały się spore masy nawodnionego gruntu spod tunelu Wisłostrady, co zagroziło bezpieczeństwu konstrukcji obiektu drogowego. – W styczniu rozpoczniemy drążenie tej brakującej części. Myślę, że te 37 metrów skutecznie zostanie wykonane i zostanie połączona wschodnia i zachodnia część stacji Powiśle – mówi Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Czy teraz już wielokrotnie przekładane prace będą toczyć się bez przeszkód? – Głowy nikt nie położy, że nie będzie problemów, ale nie powinno być już niespodzianek. Najgorsze, co się mogło zdarzyć, mamy za nami – wskazuje wiceprezydent. Wymienia przy tym przejście pod Wisłą, Skarpą, tunelem Wisłostrady, budynkami na Pradze i I linią. – Miejmy nadzieję, że jak przekopaliśmy 9 km tunelu, to damy radę jeszcze wykonać te 37 metrów – dodaje Wojciechowicz.

Według przedstawicieli miasta nie ma już punktów krytycznych. – Poza tunelem na Powiślu nie ma takich zagrożeń. Trwają prace wykończeniowe, układane jest torowisko. Można rozmawiać o kolorze konstrukcji przy wyjściach, ale nie są to rzeczy, które wstrzymują budowę – mówi Wojciechowicz. Jego zdaniem nie ma zagrożenia dla terminu zakończenia budowy, przypadającego na przełom września i października 2014 r. – Planujemy zacząć częściowe odbiory jeszcze w trakcie budowy – oczywiście tych elementów, które będą gotowe. Chcemy wcześniej zainteresować stosowny urząd (Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego) – zapowiada Jacek Wojciechowicz.

Władze miasta odrzucają wariant otwarcia centralnego odcinka II linii bez gotowej i wykończonej stacji na Powiślu. – Jak nie przebijemy tych 37 metrów, to nie ma możliwości uruchomienia metra. A jak wydrążymy, to nie ma takich sił, których nie dałoby się rzucić na tę jedną stację, aby ją wykończyć. To jest do nadgonienia – przekonuje Wojciechowicz.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5