Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wojciechowicz: Chcemy, by pieszy w centrum Warszawy czuł się lepiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-09-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Wojciechowicz: Chcemy, by pieszy w centrum Warszawy czuł się lepiej
fot. Martyn Janduła
Warszawscy radni będą jutro głosować nad przyznaniem środków na przebudowę skrzyżowania Emilii Plater i Alej Jerozolimskich. Dzięki temu w przyszłym roku w poziomie jezdni zostaną wytyczone pasy dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. – To kolejny krok, by pieszy czuł się w centrum miasta dobrze, a na pewno znacznie lepiej niż dzisiaj – deklaruje Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Na najbliższej sesji rady miasta, odbywającej się w czwartek 17 września, radni będą głosować nad zmianami w budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej. Jednym z zadań jest przebudowa skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Emilii Plater, którą będzie realizować Zarząd Dróg Miejskich. Na przyszły rok zapisano blisko 2 mln zł.

Pod tą inwestycją kryją się zasadnicze zmiany dla mieszkańców, gdyż zakładają wytyczenie pasów w poziomie jezdni. Piesi nie będą już zmuszani do korzystania z przejścia podziemnego, które nie jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Przejazd zyskają też rowerzyści. – Trzeba spokojnie cywilizować ruch w ścisłym śródmieściu. Większa liczba przejść dla pieszych w poziomie jezdni czy uspokajanie ruchu w centrum to kierunek, który cały czas realizujemy. Skrzyżowanie Alej Jerozolimskich i Emilii Plater to kolejny krok. Przypomnę, że tego typu przejścia pojawiły się wcześniej na Emilii Plater, pl. Na Rozdrożu, Targowej. To ciągłe dążenie do tego, żeby ścisłe centrum było przyjazne – mówi portalowi Transport-publiczny.pl Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

To preludium większych zmian w centrum – według zapowiedzi Aleje Jerozolimskie i Marszałkowska mają być bardziej „ludzkie”, ze zwężeniami i większą liczbą przejść dla pieszych (teraz często trzeba nadrabiać sporo drogi, by przedostać się na drugą stronę, nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych). – Drogą ewolucji, nie rewolucji będziemy dochodzili do takiego modelu, w którym pieszy będzie się czuł w centrum miasta dobrze, a na pewno znacznie lepiej niż dzisiaj – deklaruje Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Centrum Warszawy jest na granicy przepustowości, dlatego też władze miasta podejmują działania na rzecz zmniejszenia przeładowania ruchem ścisłego centrum i uczynienia tego obszaru bardziej przyjaznym dla niezmotoryzowanych. Wśród większych zmian zapowiadane są m.in. przejścia na rondach Dmowskiego oraz Czterdziestolatka. Nie wszędzie jednak wystarczy „kubeł z farbą” – potrzebna jest większa ingerencja, przez co wdrażanie nowych rozwiązań wymagać będzie czasu. Niedawno też, w ramach projektu Zagospodarowanie Nowego Centrum Warszawy, który ma uczynić ścisłe śródmieście bardziej przyjaznym dla pieszych, ogłoszono przetarg na projekt wytyczenia nowego placu centralnego z parkingiem podziemnym w rejonie pl. Defilad.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Dąbrowa Górnicza: Zniknęła kładka nad Sobieskiego. W zamian pasy

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

inf. pras. UM Warszawa 27 czerwca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Dąbrowa Górnicza: Zniknęła kładka nad Sobieskiego. W zamian pasy

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

inf. pras. UM Warszawa 27 czerwca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5