Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Wodorowy Solaris Urbino w tournée po Polsce

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-01-29 14:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowe Solaris

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wodorowy Solaris Urbino w tournée po Polsce
fot. Solaris
Wodorowy Solaris Urbino w tournée po Polsce
Wodorowy Solaris Urbino w tournée po Polsce
Wodorowy Solaris Urbino w tournée po Polsce
Wodorowy Solaris Urbino w tournée po Polsce
Wodorowy Solaris Urbino w tournée po Polsce
Najbardziej zaawansowany technologicznie produkt Solarisa – Urbino 12 hydrogen – odwiedza w tym tygodniu kilka polskich miast. Walory i możliwości autobusu wodorowego są prezentowane włodarzom miast i przedstawicielom miejskich zakładów komunikacyjnych w Jaworznie, Krakowie, Koninie, Włocławku i Poznaniu.

Solaris jest europejskim liderem rozwiązań bezemisyjnych w autobusach miejskich. Wraz z premierą autobusu wodorowego Urbino 12 hydrogen, która odbyła się w czerwcu 2019 roku, podczas Światowego Szczytu Transportu Publicznego UITP w Sztokholmie, producent poszerzył swoją ofertę o pojazd z niezwykle zaawansowanym technologicznie rodzajem napędu. Zasilany wodorem autobus w tym tygodniu jest prezentowany w Jaworznie, Krakowie, Koninie, Włocławku i Poznaniu. Operatorzy mają możliwość bezpośredniego obejrzenia pojazdu, zapoznania się z jego nowoczesną technologią, jak również odbycia jazdy testowej. Autobusy wodorowe są jedną z rozważanych możliwości w tych miastach, w zakresie inwestycji w rozwój bezemisyjnego transportu publicznego przyszłości.

Urbino 12 hydrogen do wytworzenia energii wykorzystuje zestaw ogniw paliwowych o mocy 70 kW. Wodór dostarczany do ogniw jest przetwarzany w energię elektryczną, ta z kolei zasila bezpośrednio jednostkę napędową autobusu – oś z elektrycznymi silnikami. Oprócz tego autobus wyposażony jest w baterię typu Solaris High Power, która stanowi dodatkowy magazyn energii elektrycznej. Wodór zgromadzony jest na dachu pojazdu w pięciu kompozytowych butlach najnowszej generacji. Jedynymi produktami ubocznymi eksploatacji Solarisa Urbino 12 hydrogen są ciepło i para wodna. Pojazdy te nie generują do środowiska absolutnie żadnych szkodliwych substancji. Co więcej, dzięki zastosowanej technologii autobusy Urbino 12 hydrogen zasięgiem są w stanie dorównać pojazdom z napędami konwencjonalnymi.

Transformacja transportu publicznego na zeroemisyjny, czyli najbardziej przyjazny mieszkańcom i środowisku, to cel, który stawiają przed sobą kolejne europejskie miasta. Wprowadzając do portfolio autobus napędzany wodorem, Solaris celnie odpowiedział na to zapotrzebowanie. Z oferty skorzystali już klienci w Holandii, Niemczech, Szwecji oraz we Włoszech, zamawiając łącznie kilkadziesiąt Solarisów napędzanych energią elektryczna z wodoru. Teraz o jego zaletach przekonają się operatorzy transportu publicznego w Polsce.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wodorowe Solarisy pojadą do Szwecji

Komunikacja

Wodorowe Solarisy pojadą do Szwecji

Redakcja 26 listopada 2020

Paryż testuje wodorowego Solarisa

Mobilność

Paryż testuje wodorowego Solarisa

Redakcja 22 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5