Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wodorowe Solarisy pojadą do Wenecji

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
03-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Wodorowe Solarisy pojadą do Wenecji
fot. Solaris
Solaris dostarczy cztery Urbino 12 hydrogen do Wenecji. Umowy zostały zawarte z przewoźnikami AVM Venezia oraz ACTV SPA Venezia. 12-metrowe autobusy wodorowe dotrą do Włoch w połowie 2023 r., a łączna wartość zamówień wynosi ponad 2,5 mln euro.

Solaris pozyskał kolejne zamówienie na dostawę bezemisyjnych pojazdów do Włoch. Urbino 12 hydrogen będą służyć mieszkańcom Wenecji oraz okolic. Wszystko za sprawą umów zawartych z AVM Venezia oraz ACTV SPA Venezia, przewoźnikami odpowiedzialnymi za obsługę transportu publicznego w Wenecji oraz gminach Wenecji i Chioggia. Dostawy zaplanowane są na koniec drugiego kwartału 2023 r., a wartość zamówień wynosi ponad 2,5 mln euro.

Urbino 12 hydrogen to niskopodłogowy autobus wodorowy, całkowicie bezemisyjny w miejscu użytkowania. Sercem pojazdu jest ogniwo wodorowe o mocy 70 kW, pełniące funkcję miniaturowej elektrowni wodorowej na pokładzie pojazdu. Jedynymi produktami ubocznymi reakcji chemicznej zachodzącej w ogniwie wodorowym są ciepło oraz para wodna. Pierwiastek jest przechowywany w postaci gazowej w umieszczonych na dachu najnowocześniejszych zbiornikach kompozytowych. Zbiorniki wodoru są poddawane rygorystycznym testom i są zaprojektowane w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa kierowców, pasażerów oraz przechodniów. Autobus wyróżnia krótki czas tankowania oraz bardzo duży zasięg – ok. 350 km, nawet w niesprzyjających warunkach drogowych.

Przewidziano układ drzwi 2-2-, kimatyzację z funkcją grzania pompą ciepła, gniazda USB dla pasażerów, zamontowane na ścianach pojazdu. Pracę kierowcy wspierać będzie MobileEye Shield +. Jest to nowoczesny system, dzięki któremu kierowca pojazdu otrzymuje ostrzeżenie za każdym razem, gdy w zasięgu co najmniej 80 cm znajdzie się jakikolwiek obiekt. Autobusy będą także wyposażone w system liczenia pasażerów. Bieżącą obsługę pojazdów będzie usprawniał eSConnect, autorski system monitoringu i zarządzania flotą, opracowany przez firmę Solaris.

Urbino 12 hydrogen, które trafią do Wenecji to kolejne, całkowicie bezemisyjne w miejscu użytkowania pojazdy, które będą służyć mieszkańcom tego regionu. W 2020 roku, w ramach umowy zawartej ACTV SPA Venezia, Solaris dostarczył do Wenecji 30 sztuk Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą ładowania. Pojazdy te obsługują na wyłączność transport publiczny w dwóch dzielnicach miasta położonych na wyspach Weneckiej Laguny: Lido oraz Pellestrina.

Autobusy wodorowe to istotny element elektromobilnego portfolio Solarisa i atrakcyjna propozycja dla miast, które dążą do stworzenia zeroemisyjnego systemu transportu publicznego. Solarisy Urbino 12 hydrogen można spotkać m.in. na ulicach włoskiego Bolzano, Kolonii i Wuppertal w Niemczech, w regionie Holandia Południowa oraz w Koninie w Polsce. Już wkrótce 12-metrowe wodorowce Solarisa pojawią się także w Górnej Bawarii, Palma de Mallorca, Wiedniu, Bratysławie, Lublinie oraz Poznaniu.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Świdnik wybrał dostawcę autobusów wodorowych. Będzie debiut

Komunikacja

Wodorowy Solaris już w Lublinie

Komunikacja

Wodorowy Solaris już w Lublinie

Solaris 07 września 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Świdnik wybrał dostawcę autobusów wodorowych. Będzie debiut

Komunikacja

Wodorowy Solaris już w Lublinie

Komunikacja

Wodorowy Solaris już w Lublinie

Solaris 07 września 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5