Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Włocławek rozważa zakup 9 hybryd

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-04-07 09:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włocławek rozważa zakup 9 hybryd
fot. Macko445, lic. CC BY-SA 3,0 Wikimedia commons
Poza Toruniem także inne miasto w województwie kujawsko-pomorskim jest zainteresowane zakupem autobusów hybrydowych. Jest nim Włocławek. Władze planują zakup aż dziewięciu pojazdów typu MAXI z napędem spalinowo-elektrycznym. W parze z inwestycjami w tabor, ma pojawić się też wiele udogodnień dla pasażerów. Jednym z nich jest karta miejska.

Organizatorem komunikacji miejskiej we Włocławku jest Referat Publicznego Transportu Zbiorowego w Urzędzie Miasta Włocławek. To on zleca MPK Włocławek przewozy w ramach komunikacji miejskiej. Aktualnie na terenie miasta funkcjonuje 19 linii zwykłych, cztery pospieszne, dwie sezonowe.

Jak podkreślają urzędnicy, komunikacja miejska jest istotnym elementem uławiającym codzienne życie mieszkańców każdego miasta. – Z tego względu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku zleciło firmie zewnętrznej wykonanie audytu, który ma przyczynić się do usprawnienia i poprawienia systemu komunikacji miejskiej, poprzez dostosowanie zakresu usług miejskiego przewoźnika do obecnych oraz przyszłych potrzeb mieszkańców miasta – wyjaśnia Renata Frydrychowska, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta we Włocławku.

– Największym wyzwaniem na kolejne lata jest zwiększenie znaczenia komunikacji miejskiej w naszym mieście poprzez zachęcenie mieszkańców do korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz zmniejszenie ruchu samochodowego – tłumaczy Frydrychowska. W planach jest m.in. wprowadzenie we Włocławku karty miejskiej, inteligentnych systemów transportowych, jak również rozbudowa pętli autobusowych w systemie bike&ride. – Inteligentne systemy transportowe znacznie usprawnią ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Pozwolą na wykrywanie wypadków, optymalizację sygnalizacji świetlnej czy uprzywilejowanie transportu publicznego – podkreśla zalety urzędniczka.

Co więcej, Włocławek planuje wykorzystać dofinansowanie unijne do zakupu 9 sztuk autobusów z napędem hybrydowym z klasą MAXI (o długości ok. 12 metrów). Obecnie w mieście tabor składa się w większości z Solarisów. Ich udział stanowi 53 sztuki. Poza tym w mieście znajduje się także 6 Jelczy, pamiętających jeszcze końcówkę lat dziewięćdziesiątych. Nowy zakup pozwoli zastąpić zużyte pojazdy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5