Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Włocławek kupuje kolejne elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-11-12 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włocławek kupuje kolejne elektrobusy
fot. MPK Włocławek
MPK we Włocławku rozpisało przetarg na dostawy 11 elektrobusów wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Na realizację zamówienia przeznaczono łącznie 17 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych elektrobusów klasy maxi oraz ładowarek dwufunkcyjnych-dwustanowiskowych. Zamówienie, będące efektem programu Zielony Transport Publiczny, jest podzielone na części.

Pierwsza część obejmuje dostawę 11 autobusów. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,5-12,5 m z drzwiami w układzie 2-2-2, otwieranymi do wewnątrz. Wyposażenie obejmuje system informacji pasażerskiej z tablicami LED i LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, kasowniki, nagłośnienie, klimatyzację, ogrzewanie w postaci pieca spalinowego z podgrzewaczem elektrycznym. Wymagany jest silnik bądź silniki o mocy szczytowej min. 160 kW. Nominalna pojemność baterii trakcyjnych powinna wynosić min. 390 kW (+/-8%), a użytkowa – min. 330 kW. Mają gwarantować zasięg 230 km.

Termin składania ofert mija 14 grudnia. Startować mogą podmioty, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej 10 elektrobusów klasy maxi. Co najmniej trzy z nich mają pochodzić z krajów UE bądź z którymi UE zawarła umowę o równym traktowaniu. Ponadto co najmniej trzy pojazdy muszą być eksploatowane od 12 miesięcy. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (22%) oraz ocena techniczna (18%). Pod uwagę brane będą zasięg pojazdu, pojemność pojazdu, zastosowanie technologii SIC w przetwornicy napięcia zasilania silnika trakcyjnego, układ silnika, kwestia palności materiałów użytych wewnątrz pojazdu, wytrzymałość konstrukcji nośnej, zużycie energii, pojemność magazynu energii. Pierwsza dostawa autobusów powinna się odbyć w ciągu 9 miesięcy od zawarcia umowy, a wszystkie pojazdy powinny dotrzeć najpóźniej w ciągu 17 miesięcy.

Druga część obejmuje sześć ładowarek o mocy ładowania 40/80 kW. Przewidziano ładowanie za pomocą wtyczki. Jedynym kryterium wyboru będzie cena. Na dostawę urządzeń przeznaczono 16 miesięcy.

Jednocześnie zamawiający zastrzega, że przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. MPK Włocławek eksploatuje już pięć pojazdów elektrycznych Solarisa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Włocławek akceptuje ofertę na dodatkowy elektrobus

Przestrzeń

Włocławek akceptuje ofertę na dodatkowy elektrobus

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2020

Włocławek: Jedna oferta dla dostawy jednego elektrobusu

Komunikacja

Włocławek: Jedna oferta dla dostawy jednego elektrobusu

Witold Urbanowicz 09 lipca 2020

Włocławek kupuje autobus elektryczny

Komunikacja

Włocławek kupuje autobus elektryczny

Witold Urbanowicz 22 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5