Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Włocławek kupuje dwa nowe autobusy. Najlepiej Solarisy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-22 10:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włocławek kupuje dwa nowe autobusy. Najlepiej Solarisy
fot. MPK Włocławek
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku ogłosiło właśnie przetarg na dostawę dwóch 12-metrowych autobusów. Warunki postępowania stawiają na unifikację z obecnie eksploatowanym taborem. Są duże szanse, że pojazdy zostaną dostarczone w tym roku.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku jest dostawa dwóch fabrycznie nowych autobusów klasy maxi. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 30 tygodni od podpisania umowy.

Zgodnie z wymaganiami pojazdy mają być w 100% niskopodłogowe, z wejściem na wysokości 350 mm. Długość pojazdu określono na 11,8-12 m, a pojemność na co najmniej 83 pasażerów. Przewidziano 30 miejsc siedzących. W pojeździe znajdą się trzy pary drzwi (2-2-2). Autobusy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, elektroniczną informację pasażerską, min. sześć okien bocznych przesuwnych, a także trzy pojedyncze gniazda USB do ładowania smartfonów.

Pojazdy mają być wyposażone w silnik wysokoprężny, sześciocylindrowy, który będzie spełniać normę Euro-6. Jego moc określono na minimum 225 kW.

Termin składania ofert mija 3 kwietnia. Udział w postępowaniu mogą wziąć firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej dwie dostawy autobusów po dwa pojazdy marki oferowanej we włocławskim przetargu. O wyborze zadecydują cena (60%), ocena techniczno-eksploatacyjna (30%) oraz warunki gwarancji (10%). Przy ocenie pod uwagę brane będą rodzaj silnika jednostki napędowej, przy czym najwięcej punktów będzie można otrzymać za silnik wysokoprężny pionowy, z zabudowaną wieżą stojącą (10 pkt.). Inne podkryteria dotyczą unifikacji z taborem nowej generacji eksploatowanych przez MPK (25 pkt.), unifikacji silników diesla ze stosowanymi przez MPK (15 pkt.), wykonanie nadwozia, przy czym najbardziej premiowane będzie poszycie zewnętrzne wraz z dachem ze stali odpornej na korozję lub aluminium, z dopuszczeniem elementów z tworzyw sztucznych w elementach ściany przedniej i tylnej (25 pkt.), a także wykonanie szkieletu nadwozia i podwozia wraz z ramą (25 pkt.). Tutaj również będzie można otrzymać najwięcej punktów za stal nierdzewną lub aluminium.

MPK posiada 61 autobusów. Marki i modele obecne we flocie to Jelcze M081MB, Jelcze 120 MM/2,Solarisy Urbino 10 i Solarisy Urbino 12. Solaris dostarczył też do Włocławka w 2015 r. trzy 12-metrowe hybrydy o napędzie spalinowo-elektrycznym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Włocławek rozważa zakup 9 hybryd

Komunikacja

Włocławek rozważa zakup 9 hybryd

Martyn Janduła 07 kwietnia 2016

Solaris dostarczy dwa autobusy dla Włocławka

Komunikacja

Solaris dostarczy dwa autobusy dla Włocławka

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2015

MPK Włocławek kupi dwa autobusy klasy midi

Komunikacja

MPK Włocławek kupi dwa autobusy klasy midi

Michał Szymajda 10 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5