Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Włocławek kupuje autobus elektryczny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-22 12:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włocławek kupuje autobus elektryczny
fot. Solaris
Miasto Włocławek ogłosiło przetarg na dostawę jednego 12-metrowego autobusu elektrycznego wraz z ładowarką zajezdniową. Na dostawy przeznaczono 10 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Urząd Miasta, jest dostawa jednego autobusu elektrycznego klasy maxi oraz jednej ładowarki zajezdniowej dwufunkcyjnej o mocy 35-40 kW. Autobus jest przeznaczony dla MPK. Na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy.

Zamawiający wymaga autobusów o długości 11,5-12 m. Przewidziano trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 oraz poręcze ze stali nierdzewnej. Wyposażenie obejmuje tablice informacyjne LCD i LED, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, system zliczania pasażerów, nagłośnienie, kasowniki, przesuwne okna boczne. Autobusy mają być klimatyzowane i ogrzewane – z wykorzystaniem spalinowego agregatu. Przewidziano zbiornik paliwa o pojemności min. 50 litrów do układu ogrzewania.

W zakresie układu napędowego wymagane są silniki umieszczone w osi napędowej lub centralny o mocy szczytowej min.170 kW. Energię użytkową baterii określono na min. 250 kWh. Zamawiający wymaga zasięgu 200 km. Przewidziano ładowanie plug-in oraz z wykorzystaniem pantografu na dachu pojazdu.

Termin składania ofert mija 23 czerwca. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę fabrycznie nowego autobusu miejskiego niskopodłogowego o napędzie elektrycznym. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (10%) i ocena techniczna (30%). Pod uwagę brane będą rodzaj zastosowanego elektrycznego zespołu napędowego (preferowany napęd z wykorzystaniem silników elektrycznych asynchronicznych umieszczonych w osi napędowej), trzyczęściowa szyba czołowa, zastosowanie technologii przetwornicy napięcia zasilania silnika trakcyjnego, trzyczęściowy zderzak przedni, jednoczesna regulacja wysokości i nachylenia kolumny kierowniczej wraz z kokpitem, palność materiałów użytych wewnątrz autobusów, wytrzymałość konstrukcji nośnej, zużycie energii.

W zeszłym roku Włocławek podpisał już umowę z Solarisem na dostawy trzech autobusów elektrycznych z ładowarkami zajezdniowymi. Jej wartość to blisko 8,5 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Włocławek: Jedna oferta dla dostawy jednego elektrobusu

Komunikacja

Włocławek: Jedna oferta dla dostawy jednego elektrobusu

Witold Urbanowicz 09 lipca 2020

Włocławek z ofertą na osiem kolejnych Solarisów

Komunikacja

Włocławek z ofertą na osiem kolejnych Solarisów

Witold Urbanowicz 01 kwietnia 2019

Włocławek kupuje do ośmiu nowych autobusów

Komunikacja

Włocławek kupuje do ośmiu nowych autobusów

Witold Urbanowicz 28 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5