Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Włocławek kupuje autobus elektryczny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-22 12:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włocławek kupuje autobus elektryczny
fot. Solaris
Miasto Włocławek ogłosiło przetarg na dostawę jednego 12-metrowego autobusu elektrycznego wraz z ładowarką zajezdniową. Na dostawy przeznaczono 10 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Urząd Miasta, jest dostawa jednego autobusu elektrycznego klasy maxi oraz jednej ładowarki zajezdniowej dwufunkcyjnej o mocy 35-40 kW. Autobus jest przeznaczony dla MZK. Na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy.

Zamawiający wymaga autobusów o długości 11,5-12 m. Przewidziano trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 oraz poręcze ze stali nierdzewnej. Wyposażenie obejmuje tablice informacyjne LCD i LED, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, system zliczania pasażerów, nagłośnienie, kasowniki, przesuwne okna boczne. Autobusy mają być klimatyzowane i ogrzewane – z wykorzystaniem spalinowego agregatu. Przewidziano zbiornik paliwa o pojemności min. 50 litrów do układu ogrzewania.

W zakresie układu napędowego wymagane są silniki umieszczone w osi napędowej lub centralny o mocy szczytowej min.170 kW. Energię użytkową baterii określono na min. 250 kWh. Zamawiający wymaga zasięgu 200 km. Przewidziano ładowanie plug-in oraz z wykorzystaniem pantografu na dachu pojazdu.

Termin składania ofert mija 23 czerwca. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę fabrycznie nowego autobusu miejskiego niskopodłogowego o napędzie elektrycznym. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (10%) i ocena techniczna (30%). Pod uwagę brane będą rodzaj zastosowanego elektrycznego zespołu napędowego (preferowany napęd z wykorzystaniem silników elektrycznych asynchronicznych umieszczonych w osi napędowej), trzyczęściowa szyba czołowa, zastosowanie technologii przetwornicy napięcia zasilania silnika trakcyjnego, trzyczęściowy zderzak przedni, jednoczesna regulacja wysokości i nachylenia kolumny kierowniczej wraz z kokpitem, palność materiałów użytych wewnątrz autobusów, wytrzymałość konstrukcji nośnej, zużycie energii.

W zeszłym roku Włocławek podpisał już umowę z Solarisem na dostawy trzech autobusów elektrycznych z ładowarkami zajezdniowymi. Jej wartość to blisko 8,5 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Włocławek z ofertą na osiem kolejnych Solarisów

Komunikacja

Włocławek z ofertą na osiem kolejnych Solarisów

Witold Urbanowicz 01 kwietnia 2019

Włocławek kupuje do ośmiu nowych autobusów

Komunikacja

Włocławek kupuje do ośmiu nowych autobusów

Witold Urbanowicz 28 lutego 2019

Włocławek. Solaris z umową na 3 elektrobusy

Prawo & Finanse

Włocławek. Solaris z umową na 3 elektrobusy

jd/inf. pras. 14 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5