Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Włochy: Możliwy bonus przy zakupie roweru lub skutera. Cykliści bliżej pierwszeństwa na drogach

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-01 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny/La Stampa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Włochy: Możliwy bonus przy zakupie roweru lub skutera. Cykliści bliżej pierwszeństwa na drogach
fot. Pexels
Minister transportu Włoch Paola De Micheli zapowiedziała rozważenie wprowadzenia bonusu w wysokości 200 euro przy zakupie rowerów lub skuterów w miastach powyżej 60 tys. mieszkańców – donosi włoska "La Stampa".

Rząd najliczniejszego kraju na południu Europy bada również możliwość ustanowienia preferencyjnych pasów dla cyklistów i pojazdów elektrycznych. Dekret być może wejdzie w życie już w najbliższych tygodniach, a nawet dniach, jeszcze przed wprowadzeniem drugiego etapu zmniejszania restrykcji.

– Zaproponowaliśmy promowanie form mobilności alternatywnej, mikromobilności elektrycznej oraz stosowanie innowacyjnych i zrównoważonych środków transportu w odpowiedzi na zmniejszenie frekwencji w transporcie publicznym oraz w celu uniknięcia niezrównoważonego wzrostu ruchu samochodów prywatnych i wiążących się z tym problemów zatorów komunikacyjnych a także zanieczyszczenia – wyznała De Micheli.

– Forsujemy "dobrą mobliność alternatywną" dla ośrodków z ponad 60 tys. mieszkańców i dopłat na poziomie 200 euro na zakup rowerów oraz pojazdów do osobistej mobilności z napędem głównie elektrycznym, takich jak segway, hoverboard i skutery – sprecyzowała minister transportu Włoch.

– Zaproponowaliśmy również wprowadzenie definicji ścieżki rowerowej w kodeksie drogowym, czyli pasa o pierwszorzędnym przeznaczeniu do poruszania się rowerami, na którym dozwolony jest również ruch pojazdów silnikowych o łącznej liczbie kół nieprzekraczających trzech, takich jak na przykład motorowery, motocykle i motocykle trzykołowe. Dzięki temu będziemy mieć niewątpliwe zalety pod względem bezpieczeństwa i usprawnionego ruchu – dodała.

– W drugiej fazie zmniejszania restrykcji około trzech milionów osób przemieści się po całym kraju, z których wielu skorzysta z transportu publicznego. Dlatego konieczne jest, aby zarówno firmy transportowe, jak i użytkownicy stosowali środki niezbędne do zagwarantowania sprawnego przebiegu tej drugiej fazy, aby jeszcze bardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji – podsumowała minister transportu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5