Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

WKD: Zmiana projektanta drugiego toru do Grodziska Maz.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-25 16:07
Tagi:
, WKD
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WKD: Zmiana projektanta drugiego toru do Grodziska Maz.
fot. Andrzej Błaszczak, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Warszawska Kolej Dojazdowa zmienia wykonawcę w przetargu na wykonanie dokumentacji dla budowy drugiego toru między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną. Dotychczasowy zwycięzca nie przystąpił do podpisania umowy.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla modernizacji infrastruktury i budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie wszelkich uzgodnień i zgód, opracowanie materiałów do przetargu budowlanego oraz w ramach opcji sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac.

Odcinek, na którym będą prowadzone prace, liczy ok. 7 km, znajdują się na nim dwie stacje oraz sześć przystanków osobowych. Spore zmiany nastąpią na przystanku Podkowa Leśna Zachodnia, który zostanie przesunięty przed rozwidlenie do Milanówka. Dzięki temu pociągi w jednym kierunku będą zatrzymywać się przy wspólnej krawędzi peronu.

Oferty poznaliśmy w połowie marca. Wystartowało aż osiem firm z ofertami na kwoty od 2,95 mln zł do 5,83 mln zł brutto. Pod koniec maja WKD wybrała ofertę firmy Aecom, która złożyła najtańszą propozycję. 12 czerwca wpłynęło jednak pismo od wykonawcy o odstąpieniu od zawarcia umowy.

We wtorek 25 czerwca WKD dokonała ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty. Tym razem wygrał Transprojekt Gdański, który złożył drugą z kolei ofertę, opiewającą na kwotę 3,44 mln zł brutto.

W sumie na realizację zamówienia przeznaczono 380 dni. Jeśli WKD skorzysta z opcji, to projektant będzie pełnił nadzór autorski w terminie nie dłuższym niż 1370 dni kalendarzowych od zawarcia umowy podstawowej. Oznacza to, że WKD zakłada, że prace budowlane zakończą się po niemal czterech latach od rozpoczęcia projektowania. – Dokumentacja projektowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i zezwoleniami powinna zostać opracowana w latach 2019–2020, aby na jej podstawie niezwłocznie przystąpić do procesu budowlanego – wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD wybiera projektanta dla drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego

Przestrzeń

WKD wybiera projektanta dla drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego

Przemysław Farsewicz 06 czerwca 2019

Wiatr zatrzymał tramwaje we Wrocławiu i WKD w Warszawie

Komunikacja

Wiatr zatrzymał tramwaje we Wrocławiu i WKD w Warszawie

Jakub Dybalski 23 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5