Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

WKD uruchamia nowe tablice informacyjne na peronach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-12-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Warszawska Kolej Dojazdowa od wczoraj (30 listopada) uruchamia tablice systemu informacji pasażerskiej zainstalowanych na peronach wzdłuż linii. Podają one teraz informacje o rzeczywistym czasie przyjazdu na bazie systemu monitorowania lokalizacji pojazdów.

Dzięki dofinansowaniu z funduszy szwajcarskich WKD wprowadza elektroniczną informację pasażerską wzdłuż całej trasy. W sumie 45 peronów znajdujących się na czterech stacjach i 24 przystankach osobowych zostało wyposażonych w 101 ekranów informacji pasażerskiej. Konstrukcje wsporcze ustawiono po środku każdego peronu, na jedną krawędź peronową przypadają po dwa ekrany. Wyjątkiem są Warszawa Zachodnia i Warszawa Śródmieście WKD, gdzie z uwagi na układ wejść ekranów jest więcej.

Montaż ekranów LCD zakończył się w sierpniu. Z początku pokazywały one jedynie informację statyczną – o spółce, jej ofertach, realizowanych przedsięwzięciach itp. Teraz, od 30 listopada, prezentowana jest informacja o czasie pozostającym do przyjazdu pociągu, pochodząca z systemu monitorowania lokalizacji pojazdów

Informacje na razie wyświetlane są w trybie testowym. Jak informuje WKD, taki stan utrzyma się co najmniej do końca roku. Spółka zaznacza, że w czasie testów „mogą odbiegać od rzeczywistej sytuacji ruchowej na linii WKD oraz mogą nie zachowywać pełnej spójności z uwagi na trwające w dalszym ciągu prace związane z konfiguracją oprogramowania zarządzającego”. – Eksploatacja nadzorowana potrwa trzy miesiące. Przewidujemy, że system zostanie ostatecznie odebrany w I kwartale 2017 r. – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

WKD intensywnie korzystała w ostatnich latach z funduszy zewnętrznych. Inne projekty szwajcarskie dotyczą zakupu sześciu nowych składów, które pozwoliły na wycofanie wysłużonych jednostek EN94, remontu drugiego toru między Komorowem a Warszawą Śródmieście WKD, a także wyposażeniu przejazdów w sprawną samoczynną sygnalizację. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Komunikacja

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Witold Urbanowicz 01 września 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Komunikacja

Poprawi się komunikacja zastępcza za WKD do centrum Warszawy

Witold Urbanowicz 01 września 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5