Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

WKD szykuje kolejny remont w wakacje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-03-21 07:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WKD szykuje kolejny remont w wakacje
fot. Martyn Janduła
Pasażerowie korzystający z WKD muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w czasie najbliższych wakacji z powodu remontu infrastruktury. Pociągi będą dojeżdżać tylko do Warszawy Zachodniej, a od Komorowa ruch będzie się odbywać wahadłowo po jednym torze.

WKD kontynuuje remont infrastruktury – tym razem prace będą obejmować tor nr 2 pomiędzy Komorowem a Warszawą. – Zakres prac jest zbliżony do tego, który realizowaliśmy w zeszłym roku na drugim z torów – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.  W piątek 18 marca spółka podpisała umowę z firmą TRAKCJA PRKiI SA za ok. 20 mln zł brutto. 

W ramach prac przewidziano wymiana nawierzchni torowej w km od 0,331 do 17,840 (z wyłączeniem odcinków 5,250-6,500 oraz 16,000-16,050 zrealizowanych w latach ubiegłych), mechaniczne ścięcie ław torowiska, mechaniczne oczyszczenie podsypki tłuczniowej, renowację rowów odwadniających, wymianę szyn na wybranych odcinkach, obniżenie niwelety toru o 300 mm w rejonie wiaduktu drogowego w Pruszkowie w km 16,790 wraz z zabudową skarpy pod wiaduktem oraz regulację toru w planie i profilu. Przewidziano dodatkowo prace w obrębie stacji Warszawa Śródmieście WKD, polegające na wymianie tłucznia na wstawkach pomiędzy rozjazdami stacji w torze nr 2 od km 0,050 do km 0,331 oraz w torze nr 1 od km 0,082 do km 0,323 wraz z demontażem i ponownym montażem nawierzchni.

Prace mają się odbyć w lipcu i sierpniu. Organizacja ruchu będzie zbliżona do zeszłorocznej. Odcinek od Warszawy Zachodniej do Warszawy Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty. – Wynika to ograniczonej dostępności terenu. Wiele prac będzie odbywała się ręcznie, bądź z maszyn stojących na sąsiednim torze – mówi Kulesza. 

W związku z brakiem rozjazdów po trasie, ruch na odcinku od Komorowa do Warszawy Zachodniej będzie się odbywał dwukierunkowo po jednym torze. Z uwagi na ograniczoną przepustowość, do przystanku Opacz dojadą wybrane pociągi, a pozostałe skończą bieg w Komorowie. Pomiędzy Opaczą a Warszawą Zachodnią będzie kursować pociąg wahadłowy.

Uruchomiona zostanie też komunikacja autobusowa do Warszawy Śródmieście WKD. Linia nr 1 będzie kursować z Pruszkowa, a linia nr 2 z Komorowa. Na razie WKD prowadzi przetarg na przewoźnika. Zgodnie z warunkami przewozy mają rozpocząć się nie wcześniej niż 1 maja i potrwać do końca września br. Zainteresowani mogą składać oferty do 25 kwietnia. Głównym kryterium jest cena (90%). Dodatkowe punkty można dostać za liczbę niskopodłogowych autobusów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Komunikacja

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Aleksandra Dmochowska 11 kwietnia 2016

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5