Partnerzy serwisu:
Mobilność

WKD: Pomagamy chronić środowisko

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-07-25 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WKD: Pomagamy chronić środowisko
fot. Roman CzubińskiPociąg WKD na stacji w Grodzisku
Działania na rzecz przyrody i klimatu to nie tylko wprowadzanie coraz bardziej energooszczędnych rozwiązań technicznych. Najważniejszym działaniem proekologicznym jest poprawa atrakcyjności przewozów kolejowych – podkreśla Warszawska Kolej Dojazdowa. Rozbudowa linii pozwoli WKD zaoferować częstsze kursy, a tym samym – pozyskać kolejnych pasażerów i zmniejszyć liczbę wyjeżdżających na drogi samochodów.

Największą inwestycją na sieci WKD będzie w najbliższych latach dobudowa drugiego toru między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną. Spółka podkreśla korzyści, jakie przyniesie pasażerom jej realizacja. – Spowoduje ona poprawę częstotliwości kursowania pociągów z Grodziska, ale przede wszystkim przyczyni się do zmniejszenia ruchu na lokalnych drogach – czytamy w komunikacie WKD.

Na razie trwają prace przygotowawcze. Choć wymagają one wycinki drzew (ale z nasadzeniami zastępczymi), przewoźnik przekonuje, że bilans inwestycji dla środowiska będzie korzystny. – Budowa drugiego toru (…) przyczyni się do poprawy jakości powietrza dzięki rezygnacji części kierowców z samochodu na rzecz przejazdów pociągami WKD. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery spowoduje, że mieszkańcy lokalnych gmin będą oddychać czystszym i zdrowszym powietrzem – argumentuje.

Aby przyciągnąć osoby dotychczas dojeżdżające do Warszawy samochodami, WKD zamierza też rozwinąć sieć parkingów „Parkuj i Jedź”. Obiekty przy peronach WKD będą budowane we współpracy z gminami. Przewidziano wyposażenie ich w energooszczędne lampy LED, a także ładowarki dla hulajnóg elektrycznych.

Wśród innych działań na rzecz ekologii WKD wymienia inwestycje w fotowoltaikę. Upowszechnianie biletów elektronicznych oraz monitorów LCD jako nośników informacji pasażerskiej pozwala natomiast ograniczyć zużycie papieru. – Zamontowano nowe automaty biletowe, w których zastosowano technologie pozwalające na zmniejszenie zużycia energii. W celu ograniczenia śladu węglowego podjęta została również współpraca z dostawcami „zielonej” energii elektrycznej – wyliczają przedstawiciele przewoźnika.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
U maszynistów w WKD nie kupimy już biletów

Komunikacja

U maszynistów w WKD nie kupimy już biletów

Michał Szymajda 08 grudnia 2020

WKD: Wszystkie biletomaty stacjonarne już zamontowane

Komunikacja

WKD: Wszystkie biletomaty stacjonarne już zamontowane

Roman Czubiński 28 sierpnia 2020

WKD rozpoczęła montaż nowych biletomatów na peronach

Mobilność

WKD rozpoczęła montaż nowych biletomatów na peronach

Magdalena Romanowska 10 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5