Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

WKD poczeka z remontem zapuszczonych przystanków w centrum Warszawy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-07-06 16:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WKD poczeka z remontem zapuszczonych przystanków w centrum Warszawy
fot. Martyn Janduła
Warszawska Kolej Dojazdowa nie wykorzysta całkowitego wakacyjnego zamknięcia odcinka linii WKD od Warszawy Zachodniej do Warszawy Śródmieście do odświeżenia czasowo nieczynnych i mocno zapuszczonych przystanków w centrum stolicy. Spółka zapowiada remont w kolejnych latach, przy okazji innych inwestycji, które będą prowadzone w pobliżu linii WKD.

Od 1 lipca do końca sierpnia WKD prowadzi kompleksowy remont toru nr 1 pomiędzy Komorowem a Warszawą. Zakres prac wymusza całkowite zamknięcie linii WKD pomiędzy Warszawą Zachodnią i Warszawą Śródmieście. Przewoźnik i zarazem zarządca infrastruktury nie wykorzysta tego czasu do odświeżenia zapuszczonych przystanków osobowych w centrum Warszawy, które w czasie remontu nie będą obsługiwane przez pociągi. – W okresie prac remontowych nie będą prowadzone jakiekolwiek prace w zakresie obejmującym zmiany funkcjonalności, nawierzchni itp. stacji Warszawa Śródmieście WKD oraz przystanku osobowego Warszawa Ochota WKD – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

W tej chwili hol kasowy i część dojścia do dworca Śródmieście WKD są jednak odgrodzone. Prace prowadzi tutaj PKP SA w ramach kolejnego etapu estetyzacji Dworca Centralnego – teren zarządzany przez WKD zaczyna się dalej, na krawędzi kas biletowych i początku pochylni prowadzącej na peron. – Prace realizowane w części WKD obejmują wymianę witryn w kasie WKD oraz montaż mediów w lokalach komercyjnych. W ramach inwestycji dojście do stacji WKD zostanie dostosowane wyglądem do pozostałych (wyremontowanych już) galerii podziemnych na Dworcu Centralnym – informuje Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. W wyniku prac przejście zmieni wygląd – wcześniej ściany były obłożone czarnym kamieniem. – Ściany przejścia wykończone zostaną białymi płytami włókno-cementowymi – wyjaśnia Dąbek. Nie jest planowana zmiana aranżacji przestrzeni.

Jest szansa, że przystanki WKD Ochota i Śródmieście doczekają się jednak remontu w najbliższych latach. – Prace w szerszym zakresie będą przeprowadzone równolegle z planowanym remontem (przebudową) wiaduktu drogowego w ciągu ul. Towarowej (Warszawa Ochota WKD) oraz zmiany sposobu zagospodarowania rejonu skrzyżowania al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich (północno-zachodni narożnik – stacja Warszawa Śródmieście WKD) – mówi Kulesza.

Wiadukt w ciągu Towarowej jest w złym stanie i wymaga remontu (odbudowy). Drogowcy koordynują plany z kolejarzami, którzy planują wyremontować linię średnicową oraz zagospodarować tereny dawnego Dworca Głównego, sąsiadującego z Towarową. Natomiast w rejonie dworca Warszawa Śródmieście WKD kolejarze również przewidują nową zabudowę, w tym budowę nowego wysokościowca. Tą inwestycją PKP SA i miasto chcą zainteresować inwestorów z Dubaju.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD: Zmiana napięcia w majówkę. Od grudnia więcej pociągów?

Komunikacja

WKD: Zmiana napięcia w majówkę. Od grudnia więcej pociągów?

Witold Urbanowicz 24 marca 2016

WKD szykuje kolejny remont w wakacje

Komunikacja

WKD szykuje kolejny remont w wakacje

Witold Urbanowicz 21 marca 2016

Nowy pociąg dla WKD w Żmigrodzie [zdjęcia]

Komunikacja

Nowy pociąg dla WKD w Żmigrodzie [zdjęcia]

Michał Szymajda 28 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5