Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

WKD finalizuje projekty szwajcarskie. M.in. przejazdy i informacja

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-06 13:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WKD finalizuje projekty szwajcarskie. M.in. przejazdy i informacja
fot. WKD
Do końca maja potrwają projekty, które WKD realizuje ze środków szwajcarsko-polskiego programu współpracy. Chodzi m.in. o zabezpieczenia na przejazdach kolejowych, wdrożenie systemu informacji i monitoringu, a także dostawa podestów do obsługi nowych pociągów. W tym roku spółka poczyni też przygotowania do pilotażowej przebudowy przystanków WKD w oparciu o przeprowadzony w zeszłym roku konkurs.

Warszawska Kolej Dojazdowa obficie korzystała ze środków szwajcarsko-polskiego programu współpracy. Do tej pory udało się zakończyć projekty związane z zakupem nowych pociągów, remontem toru między Komorowem a Warszawą czy zwiększeniem zabezpieczeń na przejazdach kolejowo-drogowych.

W tym roku ma zakończyć się realizacja wszystkich projektów realizowanych ze środków szwajcarskich. – Zakończenie projektu realizowanego przez WKD upływa w dniu 31 maja 2017 r., natomiast zamknięcie całego programu na poziomie krajowym nastąpi w połowie czerwca 2017 roku. Aktualnie w ramach projektu WKD finalizowane są trzy przedsięwzięcia inwestycyjne: zabudowa dodatkowych zabezpieczeń na 8 przejazdach kolejowych, wykonanie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu oraz dostawa i montaż podestów do obsługi taboru kolejowego w obrębie hali przeglądowo-naprawczej – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Ekrany informacji pasażerskiej zostały zamontowane w zeszłym roku. Według zapowiedzi system ma zostać ostatecznie odebrany w I kwartale tego roku. Kończą się też prace przy przejazdach, które wymusiły wcześniejsze decyzje UTK. – W bieżącym roku kontynuowane będą działania związane z realizacją przedsięwzięcia obejmującego zabudowę urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na przejeździe w km 18,805 w miejscowości Granica. Ponadto spółka rozważa podjęcie prac na przejeździe kolejowym zlokalizowanym w sąsiedztwie przystanku osobowego Opacz – wylicza Kulesza.

W ramach środków szwajcarskich przeprowadzono też konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej obiektów małej architektury oraz elementów informacji wizualnej dla peronów WKD. Na efekty przyjdzie jednak pasażerom poczekać. – W ciagu 2017 roku po sfinalizowaniu negocjacji ze zwycięzcą postępowania konkursowego zamierzamy powierzyć rozpoczęcie prac projektowych dla wybranych obiektów wraz z realizacją rozwiązania pilotażowego. Od tych działań uzależniona będzie kontynuacja całego przedsięwzięcia w latach kolejnych – mówi Krzysztof Kulesza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD wprowadza pilotażową sprzedaż biletów przez telefon

Prawo & Finanse

WKD wprowadza pilotażową sprzedaż biletów przez telefon

Witold Urbanowicz 12 stycznia 2017

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług

Komunikacja

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług

Witold Urbanowicz 16 grudnia 2016

WKD zleci studium dla drugiego toru do Grodziska

Komunikacja

WKD zleci studium dla drugiego toru do Grodziska

Witold Urbanowicz 15 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5