Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Winnica z kolejnymi własnymi trolejbusami [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
07-06-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Przedsiębiorstwo Transportowe w Winnicy zmontowało dwa kolejne trolejbusy VinLine. To kontynuacja rozpoczętego w zeszłym roku pilotażu.

Pierwsze cztery trolejbusy z wykorzystaniem podwozia MAZ 203 zostały zmontowane w Winnicy w zeszłym roku. Teraz dołączyły do nich dwa kolejne. Od 28 maja wożą pasażerów. Jak podkreślają władze ukraińskiej Winnicy, montaż trolejbusów to dodatkowe miejsca pracy i wsparcie dla lokalnych firm, gdyż wiele komponentów pochodzi z lokalnego rynku.

–Trolejbusy VinLine są montowane ręcznie, a z tym wiążą się odpowiednie jakość, zasoby i gwarancje. I robią to nasi mieszkańcy Winnicy – czyli na ogół dla siebie, więc mają odpowiednie podejście do stworzenia takiego produktu. Pod względem zasobów finansowych zdecydowanie taniej jest robić niż kupować. Ponadto jest to tworzenie dodatkowych miejsc pracy oraz sprzyja zachowaniu wysoko wykwalifikowanego personelu, w szczególności na Ukrainie i w Winnicy. Grupa 12 osób pracuje nad stworzeniem nowych trolejbusów w Winnicy. Widzimy, że powiedzmy pierwszy działający od roku trolejbus „VinLine” sprawdził się na najwyższym poziomie – mówi Sergij Morgunow, burmistrz Winnicy.

Jak podkreśla Winnica, nowe trolejbusy są cichsze od starszych pojazdów, a do tego zużywają o 30-40% mniej energii (stary trolejbus zużywa ok. 30 kWh, a nowy – 18 kWh). Są wyposażone w baterie, umożliwiające 5 km jazdy autonomicznej.

Trolejbusy w Winnicy uruchomiono w 1964 r. Obecnie sieć o długości 86,6 km obsługuje 15 linii. W Winnicy znajduje się też sieć tramwajowa o długości 42,4 km, którą obsługuje sześć linii. Sieć ta była w ostatnich latach rozbudowywana.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5