Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Raczyński: Drogi to 50 proc. inwestycji Chorzowa

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
02-11-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

– Chorzów znajduje się w środku konurbacji śląskiej, dlatego sprawy transportu są dla nas priorytetowe – mówił podczas Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta Wiesław Raczyński, wiceprezydent Chorzowa.

Raczyński wspomniał w rozmowie, że w budżecie całego miasta ok. 50 % wydatków inwestycyjnych związanych jest z modernizacją układu drogowego. Przy okazji wspomniał o tym, że swoje inwestycje realizują w mieście także Tramwaje Śląskie.

– Po zakończeniu remontów trzech ciągów i wymianie torowisk stan dróg i komunikacji publicznej w Chorzowie będzie bardzo dobry. Duże nadzieje wiążemy z programem zakupu nowoczesnych tramwajów przez Koleje Śląskie, które przeznaczą na to aż 250 mln zł. To już muszą być tramwaje niskopodłogowe, z dobrą informacją pasażerską, z klimatyzacją – wyjaśniał.

Obecnie Chorzów wdraża u siebie także ITS. Koszty są szacowane na 18-20 mln zł. Implementacja systemu poprawi nie tylko ruch aut, ale też pozwoli na opracowanie sposobów przyspieszenia ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Spore nadzieje Chorzów pokłada również z modernizacjami linii kolejowych prowadzonych przez PKP PLK. Miasto chce m.in., by powstał nowy przystanek – Chorzów Uniwersytet.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z zastępcą prezydenta Chorzowa.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5