Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wieliczka postawi ponad sto wiat z oświetleniem na fotowoltaikę

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-25 13:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wieliczka postawi ponad sto wiat z oświetleniem na fotowoltaikę
projekt wiaty
Wieliczka poważnie bierze się za komunikację na terenie gminy. Samorząd ogłosił teraz przetarg na postawienie 105 wiat przystankowych z oświetleniem fotowoltaicznym. Zamówienie ma zostać wykonane w tym roku.

Przedmiotem przetargu jest zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych polegających na dostarczeniu i zabudowaniu 105 wiat przystankowych z oświetleniem fotowoltaicznym – w tym 102 wiat 3-modułowych oraz trzech wiat 4-modułowych.

W ramach prac istniejące wiaty zostaną zdemontowane. W zamian pojawi się 83 wiat standardowych 3-modułowych, 17 wiat wspornikowych bez ścian bocznych oraz cztery wiaty standardowe 4-modułowe. Wyposażenie wiat przystankowych obejmuje gablotę na rozkład jazdy (poza obszarem miejskim – przewiduje się tabliczki), listwy z nazwą przystanku i numerami linii, ławkę, kosze na śmieci. Ponadto przewidziano montaż jednego zadaszonego stojaku rowerowego z 15 stanowiskami oraz dwóch zadaszonych stojaków z 10 stanowiskami.

Zamawiający przewiduje oświetlenie wiaty w technologii LED oprawami zintegrowanymi z konstrukcją dachu. Energia z instalacji fotowoltaicznej będzie magazynowana w specjalnym akumulatorze. Do sterowania oświetleniem będzie wykorzystywana automatyka – oświetlenie ma załączać się po zmroku i rozświetlać wiatę w stopniu minimalnym. Natężenie oświetlenia ma zwiększać się po wykryciu zbliżającej się osoby.

Termin składania ofert mija 6 marca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat dostarczyły i zbudowały co najmniej 15 wiat przystankowych o konstrukcji stalowej lub aluminiowej. O wyborze decydują cena (60%) oraz długość okresu gwarancji i rękojmi (40%). Zamówienie ma zostać wykonane do końca listopada 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Nowy model wiat przystankowych

Komunikacja

Poznań. Nowy model wiat przystankowych

Jan Gładysiak 27 listopada 2017

Rewolucja przystankowa w Kołobrzegu. Nowe wiaty i multimedialne słupki

Przestrzeń

Rewolucja przystankowa w Kołobrzegu. Nowe wiaty i multimedialne słupki

Witold Urbanowicz 25 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5