Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-08-31 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Eurocomm-PR

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1
mat. prasowe
Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1
Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1
Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1
W sobotę, 2 września 2017, w austriackiej stolicy zostanie uroczyście otwartych pięć nowych stacji metra. Od następnego dnia pasażerowie będą mogli dojechać metrem U1 aż do Oberlaa.

Nowy odcinek metra, przedłużenie linii U1 z Reumannplatz w kierunku południowym, będzie miał długość 4,6 km. Połączy pięć nowych stacji metra. Tym samym linia U1 będzie najdłuższą linią metra w Wiedniu o długości ponad 19 km. Jej rozbudowę rozpoczęto w 2012 r. Zgodnie z harmonogramem po ponad pięciu latach budowy czas na oficjalne otwarcie.

– Bardzo się cieszę, że zarówno harmonogram prac, jak i plan finansowy zostały idealnie dotrzymane i punktualnie możemy oddać wiedeńczykom do użytku wydłużoną linię metra U1 – mówi Ulli Sima, członkini zarządu miasta odpowiedzialna za transport publiczny. – Poza tym poprzez rozbudowę metra wpływamy na ochronę środowiska, a stałe udoskonalanie sieci komunikacji miejskiej zapewnia wysoką jakość życia w Wiedniu" – dodaje.

Wydłużona linia metra U1 szczególnie ułatwi komunikację w bardzo zaludnionej dzielnicy Wiednia – Favoriten. Według szacunków aż 50 tys. osób zamieszkuje w bliskiej okolicy nowo wybudowanych stacji metra i korzystać będzie z tego rozwiązania komunikacyjnego. Czas przejazdu ze stacji końcowej Oberlaa do ścisłego centrum miasta, na plac Św. Szczepana, skróci się z 30 do 15 minut. Otwarcie nowego połączenia istotnie wpłynie na zmiany w komunikacji publicznej w tej części naddunajskiej metropolii. Zmienione zostaną częstotliwość i przebieg niektórych linii autobusowych i tramwajowych.

W rozbudowę U1 zainwestowano 600 mln EUR. Od początku sierpnia 2017 r. trwają jazdy testowe jak również szkolenie personelu, który będzie obsługiwał wydłużoną linię.

Na uroczyste otwarcie 2 września 2017 r. przygotowano zróżnicowany program muzyczny, kulinarny, informacyjny i rozrywkowy. W godzinach 09:00 - 21:00 korzystać można z bezpłatnego biletu na wszystkie środki komunikacji w obrębie miasta. Pierwszy pociąg metra wyruszy ze stacji Reumannplatz w kierunku Oberlaa o godz. 10:30. Regularne kursy ruszają dnia następnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów z drogimi ofertami na przebudowę tramwaju na Walczaka

Przestrzeń

Gorzów z drogimi ofertami na przebudowę tramwaju na Walczaka

Witold Urbanowicz 30 sierpnia 2017

Poznań śladem Warszawy i Krakowa. Uczniowie pojadą za darmo?

Prawo & Finanse

Poznań śladem Warszawy i Krakowa. Uczniowie pojadą za darmo?

Jakub Dybalski 30 sierpnia 2017

Wiedeń zbuduje w pełni automatyczną linię metra U5

Przestrzeń

Wiedeń zbuduje w pełni automatyczną linię metra U5

Witold Urbanowicz 14 lipca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5