Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wiedeń rozpyla perfumy w metrze

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-07-18 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Eurocomm-PR

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wiedeń rozpyla perfumy w metrze
© PID/ Fürthner
Latem w wiedeńskim metrze zapachniało perfumami. Władze austriackiej stolicy rozpoczęły w lipcu pilotażowy projekt mający na celu poprawę zapachu w metrze. W czterech pociągach linii U1 i U6, w trakcie jazdy rozpylane są przyjemne zapachy, a pasażerowie mogą poprzez internetową ankietę zdecydować, czy projekt im się podoba i czy powinien być kontynuowany.

Pachnące metro w Wiedniu to już kolejny tego typu pomysł. Latem 2018 r. z inicjatywy członka zarządu miasta ds. środowiska, Ulli Simy, pasażerom publicznych środków transportu rozdawane były dezodoranty. Akcja nie została jednak wtedy odebrana pozytywnie.

W tym roku zdecydowano się na walkę z nieprzyjemnymi zapachami w komunikacji miejskiej poprzez rozpylanie w specjalnie oznakowanych pociągach czterech różnych zapachów. Perfumy przedostają się do przedziału pasażerskiego przez system wentylacyjny, dzięki czemu są równomiernie rozprowadzane w wagonie. Wagony, w których zapachy są rozpylane, widać z daleka, albowiem są barwnie oklejone.

Osoby podróżujące pachnącym metrem mogą wyrazić swoją opinię na temat projektu oraz wybrać swój ulubiony zapach na stronie internetowej przewoźnika. Po głosowaniu pasażerów i ewaluacji wyników podjęta zostanie decyzja w sprawie ewentualnego kontynuowania projektu w przyszłym roku. Na chwilę obecną, nie jest brane pod uwagę rozpylanie perfum we wszystkich liniach metra.

To nie jedyna akcja, która ma na celu poprawę komfortu jazdy pasażerów w wiedeńskim metrze. Od połowy stycznia br. wprowadzono, we wszystkich liniach metra, zakaz spożywania wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych. Ograniczenie zostało wprowadzone na wyraźne życzenie podróżnych, którzy w przeważającej części wypowiadali się za całkowitym zakazem jedzenia w metrze. Pasażerowie, którzy nie stosują się do nowego przepisu, są upominani przez nadzorujących pracowników metra. Od stycznia doszło do tego jedynie 372 razy. Po sześciu miesiącach trwania akcji, Ulli Sima podkreśliła, że projekt został przyjęty w Wiedniu bardzo pozytywnie i ma duży wpływ na poprawę jakości podróży publicznymi środkami komunikacji.

Według przeprowadzonych ankiet, wiedeńskie metro określane jest obecnie przez aż 83 procent pasażerów, jako bardzo czyste. Wiedeński przewoźnik, Wiener Linien, informuje, że dzięki akcji, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, z metra w austriackiej stolicy zniknęły nieprzyjemne zapachy posiłków oraz opakowania i resztki z jedzenia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Aspern Seestadt: Wiedeńska dzielnica przyszłości

Przestrzeń

Aspern Seestadt: Wiedeńska dzielnica przyszłości

Łukasz Malinowski 30 grudnia 2018

Wiedeń. Automatyczne pociągi metra „X” od Siemensa

Komunikacja

Wiedeń. Automatyczne pociągi metra „X” od Siemensa

jd/inf. pras. 13 marca 2018

Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1

Przestrzeń

Wiedeń uruchamia przedłużenie linii metra U1

Redakcja 31 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5