Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Więcej wspólnego biletu w Poznaniu. Koleją z biletem okresowym ZTM

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2016-12-07 10:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Więcej wspólnego biletu w Poznaniu. Koleją z biletem okresowym ZTM
fot. UM Poznań
Wiosną przyszłego roku zasięg obowiązywania biletu Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) zostanie rozszerzony z obecnych 30 do 50 kilometrów od Poznania. Każdy taki bilet będzie automatycznie biletem sieciowym ZTM na strefę A poznańskiej komunikacji miejskiej. Co więcej: okresowy bilet sieciowy ZTM da możliwość korzystania pasażerom z przejazdów kolejami regionalnymi na terenie stolicy Wielkopolski pomiędzy wszystkimi stacjami z nazwą Poznań oraz Kiekrzem.

Przygotowanie nowej, jeszcze lepszej oferty dla pasażerów Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich oraz transportu publicznego ZTM Poznań to efekt współpracy Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
'
Bilety BTK wprowadziły w grudniu 2012 roku Przewozy Regionalne Sp. z o.o. wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi Sp. z o.o. oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonują w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu.

To oferta kierowana do osób regularnie korzystających z organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego kolei regionalnej oraz transportu publicznego Miasta Poznania. Za taki bilet, których do tej pory sprzedano już kilka tysięcy, trzeba zapłacić - w zależności od strefy taryfowej - od 20 do 40 proc. mniej niż za dwa oddzielne miesięczne bilety sieciowe.

- Bilet BTK zdaje egzamin i budzi coraz większe zainteresowanie wśród potencjalnych pasażerów mieszkających nieco dalej niż w promieniu 30 km od Poznania. Dlatego chcemy rozszerzyć jego działanie do granic planowanej kolei aglomeracyjnej - tj. terenów odległych o ok. 50 km od Poznania - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

- Pasażerowie regionalnej komunikacji kolejowej z miejscowości położonych do 50 km od Poznania będą mogli korzystać w cenie biletu BTK również z przejazdów tramwajami i autobusami w strefie A poznańskiego transportu publicznego. Pasażerowie, którzy swoje bilety okresowe na strefę A wykupili w ZTM, będą mogli poruszać się pociągami pomiędzy wszystkimi stacjami z nazwą Poznań oraz Kiekrzem - wyjaśnia Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Posiadacz sieciowego biletu okresowego na karcie PEKA będzie mógł więc na jego podstawie np. wsiąść do pociągu Przewozów Regionalnych lub Kolei Wielkopolskich na stacji Poznań Główny i pojechać np. do stacji Poznań Garbary czy Poznań Junikowo. Oznacza to zwiększenie dostępności komunikacji. Klienci ZTM "z automatu" zyskają dodatkowy środek transportu w tej samej cenie biletu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trójmiasto: W ciągu 2-3 miesięcy projekt wspólnego biletu. Trzeba 57 mln zł

Prawo & Finanse

Trójmiasto: W ciągu 2-3 miesięcy projekt wspólnego biletu. Trzeba 57 mln zł

Witold Urbanowicz / Martyn Janduła 05 grudnia 2016

 KK 2016. Czy możliwy jest wspólny bilet na kolei?

Mobilność

KK 2016. Czy możliwy jest wspólny bilet na kolei?

Jakub Dybalski 23 listopada 2016

Przewozy Regionalne rozmawiają z PKS-ami o wspólnym bilecie

Przestrzeń

Przewozy Regionalne rozmawiają z PKS-ami o wspólnym bilecie

mp/Kurier PAP 22 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5