Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wiadukt metra nad Puławską do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-04-12 13:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wiadukt metra nad Puławską do remontu
Fot. ukosne.um.warszawa.pl
Zarząd Transportu Miejskiego wyremontuje wiadukt kolejowy na ul. Puławską na łącznicy, służącej metru warszawskiemu. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

Zarząd Transportu Miejskiego ma pod swoją opieką wiadukt kolejowy. To budowla nad ul. Puławską, którą przebiega linia kolejowa łącząca Stację Techniczno-Postojową Metra Warszawskiego na Kabatach z trasą kolejową przy stacji Warszawa Okęcie. To konstrukcja czteroprzęsłowa, zbudowana w 1984 r., o długości ponad 100 metrów. Dzięki temu wiaduktowi STP Kabaty ma połączenie z siecią kolejową PKP Polskich Linii Kolejowych na stacji Warszawa Okęcie.

Łącznica jest używana do transportu taboru Metra Warszawskiego – zarówno przy dostawach nowych pociągów, jak i wysyłaniu do napraw tych już eksploatowanych. Na początku lat 90. tą trasą przyjechały do stolicy pierwsze składy metra produkcji rosyjskiego Metrowagonmaszu. Kilka lat temu w podobny sposób dostarczano także składy Inspiro.

Prace remontowe zostaną przeprowadzone przez konsorcjum firm budowlanych z liderem – Warszawskim Przedsiębiorstwem Mostowym Mosty na czele. Na realizację tego zadania wykonawca ma 11 miesięcy, koszt remontu to ok. 3,2 mln zł.

Zakres prac zakłada m.in. odtworzenie powłok antykorozyjnych konstrukcji, podwyższenie balustrad przy chodnikach służbowych, wymianę nawierzchni torowej i odtworzenie umocnienia skarp. Ponadto projektowane jest wykonanie nowych głowic pośrednich podpór pośrednich z uwagi na ich niezadowalający stan, mogący skutkować zsunięciem się łożysk wiaduktu z podpór.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM Warszawa zleca remont wiaduktu metra nad Puławską

Przestrzeń

ZTM Warszawa zleca remont wiaduktu metra nad Puławską

Witold Urbanowicz 11 października 2018

Metro z rozbudowanym zapleczem. Nowa elektrowozownia niemal gotowa

Przestrzeń

Metro z rozbudowanym zapleczem. Nowa elektrowozownia niemal gotowa

Witold Urbanowicz 19 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5