Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Węzeł integracyjny w Rumi z dwiema ofertami na budowę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Węzeł integracyjny w Rumi z dwiema ofertami na budowę
mat. UM Rumia
Rumia jest w trakcie poszukiwań wykonawcy dla kolejnych robót związanych z powstaniem w okolicy dworca kolejowego węzła integracyjnego. Do budowanej obecnie kładki i tunelu teraz miałyby powstać drogi dojazdowe i parkingi. Tylko dwie firmy zgłosiły gotowość podjęcia się tej inwestycji.

Rumia ogłosiła kolejny przetarg w ramach projektu „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi”. Ze względu na bardzo szeroki zakres prac, realizacja inwestycji została podzielona na etapy. Realizacją pierwszej części tego przedsięwzięcia zajmuje się już Budimex, który buduje kładkę dla pieszych oraz tunel drogowy na przedłużeniu ul. Gdańskiej, który połączy dwie części miasta.

Kolejne zadanie jest kontynuacją prac związanych z powstaniem węzła integracyjnego. Oferty na roboty złożyły tylko dwie firmy. Najtańszą przedłożyła Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni za 12,3 mln zł. Do udziału w przetargu zgłosił się także Budimex z ofertą 15,3 mln zł. Oferenci złożyli deklarację udzielenia 60-miesięcznej gwarancji na roboty. Rumia wraz z PEWIK Gdynia przygotowały do sfinansowania zamówienia 10,13 mln zł.

Przed przystąpieniem do robót wykonawca będzie musiał nanieść zmiany w projekcie budowlanym oraz zaktualizować wszelki nieaktualne zezwolenia, uzgodnienia, zgody, zaświadczenia oraz decyzje. W oparciu o nowe dokumenty, dopiero będą możliwe roboty budowlane.

Zakres robót obejmuje przebudowę ronda wraz z ul. Starowiejską i Jana III Sobieskiego, budowę parkingu po południowej stronie torów kolejowych (przy ul. Towarowej) oraz parkingów rowerowych, budowę ścieżek sieci ścieżek rowerowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Poprawiano ma zostać geometria ul. Jana III Sobieskiego i ul. Starowiejskiej. Zamawiający zawarł także konieczność przebudowy sieci wodociągowej i sieci sanitarnej, finansowaną przez PEWIK Gdynia.

W sferze obsługi podróżnych, wykonawca ma wymienić nawierzchnię betonową na przystankach na kostkę brukową. Wymianie będzie podlegać także podbudowa drogi w miejscach zatrzymania autobusów oraz krawężniki. Projekt zakłada wymianę wiat przy ul. Starowiejskiej na nowe – na każdym peronie staną po dwie wiaty dwustronne o długości 14 metrów z dziewięcioma segmentami oraz jedna tzw. wiata zielona, również dwustronna.

Pozostałe prace związane są z przemieszczeniem elementów małej architektury, które w związku z inwestycją miasta a także planowaną kolejową, muszą zmienić miejsce, jak stojaki rowerowe, ogrodzenia, kosze, totemy informacyjne itp. Przesunięta zostanie także wiata rowerowa systemu Mevo przy ul. Towarowej.

Wykonawca będzie musiał dodatkowo przeanalizować czy możliwe jest ograniczenie nakładów finansowych związanych z przebudową ronda, a w szczególności sprawdzić zasadność całkowitej przebudowy jezdni i przeanalizować możliwość wymiany istniejących nawierzchni ścieralnych bez wymiany podbudowy. Remont nawierzchni jezdni ul. Starowiejskiej na odcinku od ronda dh. Harcmistrza Alojzego Voigt do ul. Dąbrowskiego będzie polegał na sfrezowaniu warstwy ścieralnej na głębokość średnio 4cm, ułożeniu siatki przeciwspękaniowej i ułożeniu warstwy ścieralnej

Inwestycja ma na celu poprawę przepustowości istniejącego układu drogowego oraz uporządkowanie ruchu pieszych i rowerzystów dzięki budowie wydzielonych ścieżek rowerowych i chodników dla pieszych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5