Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Węgry. Elektryczne Solarisy pojadą do Paks

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-11-19 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Węgry. Elektryczne Solarisy pojadą do Paks
Fot. Solaris
Miasto Paks, mieszczące się w środkowej części Węgier, zamówiło w Solarisie 10 bezemisyjnych autobusów elektrycznych. Podpisana umowa dotyczy dostawy sześciu pojazdów Solaris Urbino 12 electric oraz czterech elektrobusów o długości 8,9 metra wraz z pięcioma ładowarkami stacjonarnymi.

Sześć Urbino 12 electric oraz cztery Urbino 8,9 LE electric zostaną dostarczone na Węgry w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy. Łączna wartość kontraktu, obejmującego elektrobusy wraz z pięcioma ładowarkami stacjonarnymi oraz obsługą posprzedażową kontraktu wyniosła 4,7 miliona euro.

Zgodnie ze złożoną ofertą, dwunastometrowe pojazdy Solaris Urbino 12 electric jednorazowo na pokład zabiorą blisko 70 osób, 28 z nich na miejscach siedzących. Pojazdy będą wyposażone m.in. w nowoczesną klimatyzację wyposażoną w funkcję grzania dachowego. W przestrzeni pasażerskiej nie zabraknie ponadto gniazd USB, dzięki którym pasażerowie naładują swoje urządzenia mobilne. Na zlecenie zamawiającego, polski producent zamontuje także system informacji pasażerskiej, w skład którego wejdą m.in. tablice kierunkowe oraz wewnętrzne wyświetlacze LED, system monitoringu wizyjnego, system detekcji i gaszenia pożaru oraz kabina kierowcy typu zamkniętego.

Napęd ekologicznych elektrobusów stanowić będzie centralny silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do jego napędzania gromadzona będzie w bateriach typu Solaris High Energy o całkowitej pojemności wynoszącej 250 kWh. Jej uzupełnianie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in.

Mniejsze z zamówionych elektrobusów charakteryzować się będą zbliżonym standardem wyposażenia. Zapewnią one podróż dla ponad 40 osób, w tym 24 na miejscach siedzących. Do ich napędu producent z Bolechowa również zastosuje silnik centralny o mocy 160 kW. Solarisy Urbino 8,9 LE będą wyposażone w baterie Solaris High Energy o pojemności 200 kWh. Do ich ładowania przewidziano także złącze plug-in.

Pierwsze w mieście Paks autobusy elektryczne są jednocześnie pierwszymi elektrobusami dostarczonymi przez firmę Solaris na Węgry. Do tej pory, polski producent dostarczył już do tego kraju niemalże 150 pojazdów, w tym blisko 100 trolejbusów. W większości trafiły one do Budapesztu. Dzięki podpisanej umowie, Węgry stały się 18 już europejskim krajem do którego producent z Bolechowa dostarczy bateryjne autobusy Urbino electric.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Satu Mare. Solaris dostarczy kolejne autobusy do Rumunii

Komunikacja

Satu Mare. Solaris dostarczy kolejne autobusy do Rumunii

jd/inf. pras. 18 listopada 2019

Kraków: Solaris i Mercedes rywalizują o dostawy 50 elektrobusów

Komunikacja

Kraków: Solaris i Mercedes rywalizują o dostawy 50 elektrobusów

Witold Urbanowicz 13 listopada 2019

Limanowa z dwiema ofertami na elektrobusy. Ale budżet bardzo skromny

Przestrzeń

Limanowa z dwiema ofertami na elektrobusy. Ale budżet bardzo skromny

Witold Urbanowicz 08 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5