Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Węgry chcą stworzyć wspólny bilet dla całego kraju

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-08-06 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Węgry chcą stworzyć wspólny bilet dla całego kraju
fot. C1815, domena publiczna
Węgierski rząd podpisał umowę z konsorcjum firm technologicznych na stworzenie ogólnokrajowego systemu jednego biletu, obejmującego przewozy kolejowe i dalekobieżne przewozy autobusowe. Ma być kompatybilny z systemem biletowym w Budapeszcie. System ma ruszyć do końca przyszłego roku.

Jak informuje International Railway Journal system biletowy mają zbudować firmy 4iG i T-Sytems Magyarorszag. Koszt całej operacji jest szacowany na równowartość 38 mln dol.

Za te pieniądze powstanie wspólny system biletowy dla pociągów dalekobieżnych, regionalnych i przewozów autokarowych. Te środki transportu zyskają ponadto zintegrowany rozkład jazdy i wspólne biuro obsługi klienta. Wybrane firmy będą musiały również wdrożyć wspólny system Obsługi ruchu. Będą też musiały wyposażyć 5,3 tys. autobusów w pokładowe komputery do sprzedaży i kontroli biletów, a także postawić 25 biletomatów stacjonarnych.

Najbardziej efektowny element planu to połączenie tego systemu z tworzonym – przynajmniej w deklaracjach – już od kilku lat jednym systemem biletowym w Budapeszcie. Stolica Węgier już od pewnego czasu rozważa wprowadzenie systemu biletowego opartego na kartach zbliżeniowych. Idzie to jednak opornie.

W ciągu kilku ostatnich lat w Budapeszcie wydano ok. 3 mln euro na rozmaite studia wykonalności wymiany systemu biletowego. W doprowadzeniu projektu do końca nie pomagały częste wymiany szefów budapesztańskiego ZTM–u (BKK) i późniejsze zaangażowanie w projekt rządu.

Na ten rok zapowiadany jest w Budapeszcie test systemu. Według obecnych planów wspólny bilet miejski miałby zacząć działać w 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Drugi tor WKD i bilet na Pomorzu z dofinansowaniem. Projektów mało

Prawo & Finanse

Drugi tor WKD i bilet na Pomorzu z dofinansowaniem. Projektów mało

Witold Urbanowicz 01 sierpnia 2019

GZM: Na Metrobilecie pociągi KŚ i komunikacja miejska

Komunikacja

GZM: Na Metrobilecie pociągi KŚ i komunikacja miejska

Przemysław Farsewicz 24 czerwca 2019

Przewozy Regionalne namawiają Olsztyn na wspólny bilet

Komunikacja

Przewozy Regionalne namawiają Olsztyn na wspólny bilet

Przemysław Farsewicz 17 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5