Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Weekendowe zmiany na linii WKD. Ograniczenia w Grodzisku i Warszawie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-11 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Weekendowe zmiany na linii WKD. Ograniczenia w Grodzisku i Warszawie
fot. MJ
Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi w najbliższy weekend (13-14 lutego) zmiany w kursowaniu pociągów. Będą one spowodowane trwającą przebudową stacji Warszawa Zachodnia oraz przygotowaniami do budowy drugiego toru między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną.

Prace przy przebudowie Warszawy Zachodniej wkraczają w nową fazę. W rejonie peronu WKD kontynuowane będą prace przy budowie kładki – kluczowego elementu, który nie tylko usprawni komunikację na stacji, ale też umożliwi zamknięcie i przebudowę istniejącego tunelu pieszego. W związku z tymi pracami wyłączony będzie tor nr 2 na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD. Ruch pociągów w obu kierunkach będzie się odbywał wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy, w kierunku Grodziska Maz.).

Pociągi WKD będą kursować w dwóch relacjach. Pierwsza to Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD. Od Komorowa do Warszawy w obu kierunkach pociągi będą jechać po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Druga relacja to Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona. Od Komorowa do Warszawy pociągi w obu kierunkach będą jeździć po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) z możliwością przesiadki do komunikacji zastępczej na przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie. Odjazdy odbywać się będą z wiaduktu w ciągu Alej Jerozolimskich.

Ponadto ruszają prace przygotowawcze do budowy drugiego toru między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. Prowadzona będzie wycinka drzew i krzewów. W związku z tym w weekend w godz. 8-15 wstrzymany będzie ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (tor nr 1G). W tym czasie zapewniona zostanie komunikacja zastępcza. Przystanek autobusowy znajdować się będzie przy ul. Lotniczej.

W autobusach zastępczych nie ma możliwości zakupu ani skasowania biletów. Podróżni z biletami jednorazowymi będą musieli skasować bilet odręcznie.

Warto przypomnieć, że w kolejne weekendy ruch pociągów na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie wstrzymany.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD: Koniec ery biletów papierowych

Prawo & Finanse

WKD: Koniec ery biletów papierowych

Redkacja 21 stycznia 2021

WKD wybrała przewoźników autobusowych na czas wielkich inwestycji

Komunikacja

WKD wybrała przewoźników autobusowych na czas wielkich inwestycji

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5