Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

We Włocławku powstanie nowy dworzec. W tym roku będzie projekt

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-09 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

We Włocławku powstanie nowy dworzec. W tym roku będzie projekt
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA przygotowują się do inwestycji dworcowej we Włocławku. Istniejący budynek zostanie rozebrany. Jeszcze w tym roku powstać ma projekt nowego obiektu. Przy okazji inwestycji dworcowej prace przy częściowym odnowieniu infrastruktury peronowej przeprowadzą też PKP PLK.

Obecny dworzec wraz z całą stacją jest wątpliwą wizytówką ponad stutysięcznego miasta. W najbliższych latach ma się to jednak zmienić – obiekt jest objęty programem inwestycji dworcowych do roku 2023. Założenia PKP SA zakładają rozbiórkę istniejącego dworca. – W miejscu istniejącego budynku, który nie podlega ochronie konserwatorskiej, zostanie wybudowany nowy obiekt dworcowy, dostosowany do potrzeb obsługi podróżnych i osób o ograniczonej sprawności. Przebudowie zostanie poddany teren przydworcowy w granicy działek PKP SA – mówi Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP SA.

Na razie PKP SA kompletują dokumentację niezbędną do ogłoszenia przetargu na prace projektowe. – Ich zakończenie przewidziane jest na IV kwartał br. – wskazuje Rudzińska-Rdzanek. Od projektu zależeć będzie szczegółowy zakres prac. – Jeśli ekspertyza techniczna, którą projektant ma w zakresie przedmiotu zamówienia, potwierdzi możliwość posadowienia budynku na poziomie części podziemnej, to podziemia zostaną. Jeśli nie, to również będą rozebrane i wybudowane od nowa – zaznacza Aleksandra Rudzińska-Rdzanek. Wykonawca prac budowlanych miałby zostać wybrany w przyszłym roku. – Zakończenie realizacji inwestycji jest planowane na 2022 r. – mówi przedstawicielka PKP SA.

Wiele do życzenia pozostawia też infrastruktura stacyjna. Na dwóch niskich peronach, jakie się tutaj znajdują, nie ma nawet wiat – jeśli nie liczyć niewielkiego zadaszenia przy przejściu podziemnym na peronie nr 2. – PKP PLK pozostają w stałym kontakcie z PKP SA. W momencie przebudowy dworca przez PKP S.A. przebudowany będzie także przylegający do dworca peron (nr 1). Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z opracowaniem dokumentacji. Staramy się integrować prace w obszarze stacji, tak by ograniczać niedogodności dla podróżnych i uzyskiwać kompleksowy efekt poprawy obsługi – mówi Martyn Janduła z biura prasowego PKP SA. Niestety, obecnie nie ma informacji na temat działań, które mogłyby w istotny sposób podnieść standard obsługi pasażerów na peronie nr 2, skąd odjeżdżają pociągi dalekobieżne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Chojnowie otwarty dla podróżnych

Przestrzeń

Dworzec w Chojnowie otwarty dla podróżnych

Redakcja 05 kwietnia 2019

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Jest umowa

Przestrzeń

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Jest umowa

Witold Urbanowicz 03 kwietnia 2019

PKP SA sprzedaje nieruchomości w Ciechocinku. Ale nie dworzec

Przestrzeń

PKP SA sprzedaje nieruchomości w Ciechocinku. Ale nie dworzec

Kasper Fiszer 03 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5