Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wartostrada między mostami w nowej odsłonie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-12-01 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PIM

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wartostrada między mostami w nowej odsłonie
fot. PIM
Zakończyły się roboty budowlane polegające na przebudowie odcinka Wartostrady biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu rzeki - wykonawca inwestycji zgłosił gotowość do procedury odbiorowej. Nierówna i spękana trasa między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I stała się wygodniejsza i bezpieczniejsza.

– Przystępujemy do odbiorów końcowych inwestycji. Przebudowany odcinek zyskał nową nawierzchnię, co zdecydowanie zwiększy komfort przejazdu rowerem czy też spaceru. Użytkownicy będą również czuć się bezpieczniej dzięki nowemu oświetleniu i monitoringowi. Wartostrada cieszy się dużym powodzeniem wśród poznaniaków, dlatego z przyjemnością kończymy kolejną inwestycję wzbogacającą infrastrukturę nad Wartą. Jednocześnie trwają prace projektowe związane z budową połączenia Wartostrady z ul. Hetmańską, po południowej stronie mostu Przemysła I – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowana trasa pieszo-rowerowa znajduje się na wale przeciwpowodziowym rzeki, biegnie również i przez Park nad Wartą. Liczy ok. 1,8 km, a szerokości - ok. 6 m. Na całej długości wprowadzono podział na część pieszą i rowerową (po 3 metry). Priorytetem przy modernizacji było również zachowanie w jak najszerszym możliwym zakresie zieleni, a w szczególności drzew. Trasa jest wyposażona w małą architekturę, taką jak ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Popularna trasa dla pieszych i rowerzystów nad Wartą w ostatnich latach znacząco się wydłużyła. Pod koniec ubiegłego roku powstał łącznik umożliwiający zjazd na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego, czyli od ul. Estkowskiego do rejonu zaplecza przystani w Starym Porcie. Połączył się tam z odcinkiem pomiędzy mostem Bolesława Chrobrego a ul. Czartoria. Wcześniej zakończyła się budowa ok. półkilometrowego fragmentu łączącego okolice wiaduktu kolejowego z mostem Mieszka I, którym można dojść lub dojechać do tarasu przy Bramie Poznania ICHOT. Od marca 2020 r. do dyspozycji użytkowników jest również nowy, 1,3-kilometrowy odcinek pomiędzy mostem Królowej Jadwigi a schodami i pochylnią przy parku w Starym Korycie Warty.

Procedura odbiorowa podsumowująca cały zakres zadania realizowanego w latach 2019-2020 pod nazwą "Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej w Poznaniu wraz z oświetleniem, monitoringiem wizyjnym oraz małą architekturą" zakończyła się w ubiegłym roku. Roboty obejmowały nie tylko budowę nowych odcinków od mostu Królowej Jadwigi do parku w Starym Korycie Warty, pomiędzy ul. Czartoria i Chwaliszewo oraz przy Bramie Poznania, ale również wyposażenie starszych fragmentów Wartostrady w monitoring, oświetlenie i małą architekturę. Powstały także trzy parkingi rowerowe: przy moście Rocha, moście Chrobrego oraz na dworcu PKP Garbary, a także urządzenia do zliczania rowerzystów korzystających z nadrzecznej trasy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa z umową na kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę

Przestrzeń

Warszawa z umową na kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę

Jakub Rösler 23 listopada 2021

Szczecin. Nowa ścieżka rowerowa na ulicy Zawadzkiego

Przestrzeń

Szczecin. Nowa ścieżka rowerowa na ulicy Zawadzkiego

inf. pras 15 listopada 2021

Poznań. Budowa drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Szymanowskiego

Przestrzeń

Poznań. Budowa drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Szymanowskiego

Jakub Rösler 13 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5