Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawskie tramwaje pojadą 70 km/h. Na razie tylko niektóre

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
09-09-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawskie tramwaje pojadą 70 km/h. Na razie tylko niektóre
fot. UM Warszawa
Tramwaje Warszawskie przyspieszają. W al. Zielenieckiej podwyższono właśnie dopuszczalną prędkość do 70 km/h. Na razie nie skorzystają z tego jednak nowoczesne tramwaje, w których wprowadzono „kagańce” ograniczające prędkość. Wkrótce prędkość ma zostać podniesiona także na Moście Północnym.

Tramwaje jeżdżące w al. Zielenieckiej – pomiędzy Teatrem Powszechnym a Rondem Waszyngtona – mogą rozpędzać się do 70 km/h. Tramwaje Warszawskie podwyższyły tam maksymalną prędkość z dotychczasowych 50 km/h do 70 km/h. Według szacunków czas jazdy ma skrócić się o 15 sekund. Tak szybko jak dotąd tramwaje jeździły po poznańskiej Pestce.

Na razie rozpędzać się mogą tylko starsze tramwaje (stopiątki, stoszesnastki itp.). W nowszych tramwajach, dostarczanych przez HCP Cegielski i Pesę, na życzenie Tramwajów Warszawskich zastosowano tzw. „kagańce” ograniczające prędkość 55-57 km/h. – Będzie to zmieniane – zapowiada Michał Powałka, rzecznik spółki.

W najbliższym czasie prędkość zostanie też podniesiona na moście Północnym z 50 do 60 km/h, z ograniczeniem w miejscu dwóch dylatacji do 45 km/h. Tutaj przewoźnik prognozuje, że tramwaje zyskają pół minuty. Oszczędności na całej trasie dwójki z Młocin na Tarchomin będą jednak większe, gdy w najbliższych tygodniach zakończy się wdrażanie priorytetu. Jak zapowiada miasto, tramwaje będą przejeżdżały praktycznie bez straty czasu przez skrzyżowanie z ul. Myśliborską. Podobnie będzie na przejściu dla pieszych po wschodniej stronie przystanków Stare Świdry. Czas przejazdu może skrócić się nawet o trzy minuty. Poprawi się na pewno regularność kursowania, która obecnie jest zaburzana przez Myśliborską.

Spółka myśli o podniesieniu prędkości także w innych miejscach – przede wszystkim na wydzielonych torowiskach oraz o większych odległościach międzyprzystankowych. Wpierw konieczne są konsultacje i uzgodnienia z innymi jednostkami miejskimi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, a także z Inżynierem Ruchu. Zgodnie z zapowiedziami podwyższona dopuszczalna prędkość będzie wprowadzana także na projektowanych i planowanych trasach tramwajowych.

Warto przypomnieć, że już wcześniej po modernizacji trasy tramwajowej W-Z zniesiono ograniczenie do 30 km/h na Moście Śląsko-Dąbrowskim a dzięki przebudowie sieci trakcyjnej w al. Krakowskiej przy pasie startowym lotniska Okęcie.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5