Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawski Ratusz wstrzyma cięcia komunikacji w niedziele niehandlowe?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawski Ratusz wstrzyma cięcia komunikacji w niedziele niehandlowe?
fot. MJ
Stołeczny Ratusz – po licznych krytycznych głosach – zdaje się dystansować od pomysłu Zarządu Transportu Miejskiego na ograniczenie kursowania komunikacji w niedziele niehandlowe. – Rozwój komunikacji miejskiej to jeden z priorytetów prezydenta Trzaskowskiego – napisał Kamil Dąbrowa, rzecznik Urzędu Miasta.

W minionym tygodniu, przy okazji prezentowania koncepcji zmian w trasach autobusów po przedłużeniu metra na Woli, ZTM zapowiedział spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w niedziele niehandlowe. – Obserwujemy mniejsze zainteresowanie komunikacją w niedziele niehandlowe w porównaniu do niedziel handlowych, ale i przede wszystkim sobót – mówi Paweł Mudant, kierownik działu organizacji przewozów w ZTM.

Generalnie, z tego, co ujawniono, autobusy i tramwaje miałyby pojawiać się na przystankach rzadziej, a wysoka częstotliwość – co 10 minut – miałaby rozpoczynać się później niż obecnie. Zmiany rozkładów kilkudziesięciu linii miałyby przynieść 25 mln zł oszczędności rocznie, które mogłyby „lepiej zagospodarować w innym czasie”. Szczegóły zmian miałyby zostać zaprezentowane w połowie grudnia.

Pojawiały się jednak nieoficjalne i niepotwierdzone informacje, że cięcia miałyby być większe, niż mogłoby to wynikać z enigmatycznych zapowiedzi ZTM-u. Część linii – w tym tramwajowych – miałaby w niedzielę w ogóle nie wyjechać, a godziny kursowania części linii miałyby zostać ograniczone.

Zapowiedzi – być może z uwagi na ich ogólność, pozostawiającą spore pole do domysłów – spotkały z dużą falą krytyki. Argumenty były podobne: nie tylko handlem miasto żyje, ograniczanie kursów stoi w sprzeczności z deklaracjami o promowaniu transportu publicznego i jest zachętą podróży samochodem.

Ratusz, po tych licznych głosach krytyki, zdaje się dystansować od pomysłów ZTM-u. – Nieprawdą jest, że Warszawa ograniczy kursowanie kilkudziesięciu linii w niedziele niehandlowe – analizujemy wykorzystywanie transportu miejskiego w weekendy. Rozwój komunikacji miejskiej to jeden z priorytetów prezydenta Trzaskowskiego – napisał Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Bilety jednorazowe ZTM nie w pociągach KM. Za drogo

Prawo & Finanse

Warszawa: Bilety jednorazowe ZTM nie w pociągach KM. Za drogo

Witold Urbanowicz 28 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5