Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawska linia tramwajowa na Bemowo do poprawki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-07-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawska linia tramwajowa na Bemowo do poprawki
fot. Martyn Jandułatorowisko na Powstańców Śląskich
Dwa tygodnie potrwa korekta układu torów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Radiowej z ul. Powstańców Śląskich. Na odcinku oddanym do użytku w połowie lutego tory leżą zbyt blisko siebie.

Tramwaje mijały się na tym odcinku na tyle blisko siebie, że, jak informowała „Gazeta Stołeczna”, trącały się lusterkami. Wszystko przez błąd na etapie projektowania. Odcinek został zaprojektowany przez konsorcjum TOR–KAR–SSON i ZUE, które w pierwszym etapie miało go również budować. W trakcie realizacji projektu pojawiła się jednak potrzeba wykonania dodatkowych prac, a Tramwaje Warszawskie i konsorcjum nie porozumiało się w kwestii dodatkowego wynagrodzenia. Ostatecznie więc tory położyła Balzola, która została wybrana w powtórzonym przetargu w 2013 r.

Monika Wierzbicka z biura prasowego Tramwajów Warszawskich wyjaśniła, że naprawa zostanie dokonana przez projektanta i na jego koszt. Oznacza to, że do 18 lipca tramwaje nie będą kursowały tą trasą.

Zakres robót obejmował budowę i przebudowę trasy tramwajowej o łącznej długości 2,6 km, z czego 1,8 km stanowiło nowe torowisko. Torowisko ma bezpodsypkową konstrukcję – w strefie przystanków z zabudową asfaltową, na pozostałych odcinkach jest trawiaste. Jedynie na wiadukcie nad trasą S8 zastosowano zabudowę tłuczniową. Oprócz tego przebudowano i rozbudowano ul. Powstańców Śląskich do dwóch jezdni.

Trasa na Powstańców Śląskich to jedna z dwóch tras oddanych do użytku w ciągu ostatnich miesięcy. Drugą jest rozbudowany odcinek na Tarchominie. Nowe torowisko połączyło dwie istniejące trasy i domknęło obwodnicę tramwajową Warszawy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5