Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawska komunikacja bezpłatna dla obywateli Ukrainy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-02-26 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawska komunikacja bezpłatna dla obywateli Ukrainy
fot. UM Warszawa
W związku z wojną rosyjsko-ukraińską na terenie Ukrainy oraz napływem uchodźców władze Warszawy zdecydowały o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Wcześniej na taki krok zdecydowały się też niektóre spółki kolejowe – PKP Intercity, Koleje Dolnośląskie, Koleje Mazowieckie, ŁKA czy Polregio.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, obywatele Ukrainy mogą już korzystać bezpłatnie z warszawskiego transportu publicznego. Dzięki temu, jak informuje miasto, łatwiej i sprawniej będą mogli dotrzeć do punktów informacyjnych i innych miejsc pomocy. Przejazd jest możliwy "na podstawie posiadanych przez nich dokumentów".

Warszawa uruchomiła też punkty informacyjne na Dworcu Wschodnim, Zachodnim, przy Pałacu Kultury i Nauki  (wejście od Dworca Centralnego), w Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. Dodatkowo na Dworcu Zachodnim przez całą dobę od strony peronów autobusów dalekobieżnych stać będzie miejski autobus, w którym uchodźcy mogą usiąść, poczekać, napić się herbaty i uzyskać informację, gdzie udać się dalej. Miasto chce też uruchomić punkty opieki weterynaryjnej dla osób, które przybywają ze zwierzętami. Więcej informacji tutaj.

Wcześniej na podobny krok zdecydowali się przewoźnicy kolejowi. W komunikacji krajowej PKP Intercity, a regionalnej – ŁKA, Koleje Dolnośląskie, Koleje Mazowieckie, Polregio.

Wieczorem Warszawska Kolej Dojazdowa również wprowadziła bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy na okres miesiąca. 

fot. ZTM Warszawa

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5