Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. ZUE z umową. Przebuduje trasę tramwajową na Żerań

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
12-08-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa. ZUE z umową. Przebuduje trasę tramwajową na Żerań
fot. Cezary p, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commonsAnnopol
Firma ZUE SA podpisała ze spółką Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. umowę na „Przebudowę trasy tramwajowej na odcinku Dworzec Wileński – Żerań Wschodni”. Wartość umowy wynosi 53 mln zł netto (65,2 mln zł brutto). Termin realizacji to 15 kwietnia 2016 r.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa trasy tramwajowej na odcinku Dworzec Wileński – Żerań Wschodni wraz z niezbędną do wykonania linii tramwajowej infrastrukturą drogową. Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie robót branży konstrukcyjnej, drogowej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, wraz z usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą.

Przebudowane zostanie torowisko o konstrukcji bezpodsypkowej o długości ok. 4,9 km toru pojedynczego oraz torowisko o konstrukcji podsypkowej o długości ok. 2,6 km toru pojedynczego.

– Zależy nam na tym, żeby ten bardzo ważny odcinek tramwajowy był dostępny dla mieszkańców przez wiele lat. To jest ten moment, żeby Tramwaje Warszawskie rozpoczęły tę inwestycję. Największą zmianą będzie to, że dla tramwajów będzie wytyczony oddzielny pas. One nie będą już w pasie ruchu w okolicach Dworca Wileńskiego – mówił w czasie ogłaszania przetargu w lutym Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu Miasta.

Realizacja trasy tramwajowej na odcinku Dworzec Wileński – Żerań to kolejna ważna umowa ZUE w segmencie infrastruktury miejskiej. Spółka chwali się, że wartość zleceń realizowanych, lub pozyskanych i oczekujących na realizację sięga 950 mln zł.

– Perspektywy rozwoju obszarów rynkowych, w których działamy oceniamy jako bardzo dobre. Spodziewamy się pojawienia się większej liczby ofert z nowego rozdania unijnego, choć część z nich najprawdopodobniej przesunie się na kolejny rok. Przygotowując się do boomu na rynku, który, jak sądzimy, nastąpi w 2016 roku, inwestujemy, dokupujemy sprzęt, poszerzamy zakres działalności Grupy ZUE – uważa prezes ZUE Wiesław Nowak.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5