Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. ZTM znów zaprasza na testy. Tym razem pociągów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-08-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. ZTM znów zaprasza na testy. Tym razem pociągów
fot.
Po udanych konsultacjach, jakim poddano autobusy i tramwaje, tym razem warszawski ZTM sprawdzi jak przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych są cięższe pojazdy. 22 sierpnia ZTM zaprasza wszystkich chętnych na testowanie pociągów SKM i metra na Dworzec Gdański.

Konsultowanie zakupów pojazdów transportu publicznego w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji to jedna z rekomendacji przyjętych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego. 26 lipca na pętli tramwajowo-autobusowej Cmentarz Wolski pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego oraz przedstawiciele przewoźników i producentów taboru zbierali uwagi pasażerów (przede wszystkim osób z niepełnosprawnościami) na temat wyposażenia czterech autobusów i trzech tramwajów. Chodziło o aranżację wnętrz, czy sposób oznakowania i zastosowane rozwiązania funkcjonalne.

Teraz kolej na kolej. Spotkanie rozpocznie się 22 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 na stacji kolejowej Warszawa Gdańska, gdzie zostaną podstawione pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (27WE Elf i 35WE Impuls). Następnie będzie można przejechać jednym z nich na stację Warszawa Stadion. Tam, po przejściu na stację metra Stadion Narodowy, w godzinach 13.15-14.30, będzie możliwość omówienia aranżacji i wyposażenia pociągu metra (Inspiro).

Do wzięcia udziału w spotkaniu ZTM zaprasza wszystkich pasażerów warszawskiej komunikacji miejskiej, a w szczególności reprezentantów różnych organizacji zajmujących się pomocą i problemami osób o ograniczonej mobilności i percepcji. W bezpośredniej rozmowie z przedstawicielami ZTM, przewoźników oraz producentów taboru będzie można omówić swoje wątpliwości, uzyskać wyjaśnienia odnośnie zastosowanych rozwiązań oraz wnieść uwagi i sugestie w zakresie zagospodarowania przestrzeni pasażerskiej udostępnionego taboru.

Na podstawie wypełnionych przez uczestników spotkania ankiet, ZTM opracuje raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje, zawierający również zalecenia dotyczące przyszłych zakupów nowych pojazdów i modernizacji obecnie używanych. Wyniki przeglądu posłużą poprawie jakości funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego, a w szczególności komfortu podróży.

W przypadku potrzeby zapewnienia dodatkowej pomocy w przemieszczeniu się z któregoś z przystanków zlokalizowanych przy stacji Warszawa Gdańska na peron z pociągiem SKM, ZTM prosi o przekazanie tej informacji na adres radawtp@ztm.waw.pl lub telefonicznie pod nr: 22-459-41-75 do 20 sierpnia 2018 r. Istnieje również możliwość zapewnienia tłumacza polskiego języka migowego, po zgłoszeniu takiej potrzeby w terminie do 17 sierpnia 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Nowe biletomaty w pociągach SKM

Komunikacja

Warszawa. Nowe biletomaty w pociągach SKM

jd/inf. pras. 05 lipca 2018

Jakie będą Elfy 2 dla SKM Warszawa? [infografika]

Komunikacja

Jakie będą Elfy 2 dla SKM Warszawa? [infografika]

Jakub Madrjas 22 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5