Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa. ZTM szuka przewoźnika ze 100 autobusami

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-05-13 12:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. ZTM szuka przewoźnika ze 100 autobusami
Fot. ZTM WarszawaZTM Warszawa
Warszawski organizator transportu ogłosił zamówienie na obsługę linii autobusowych w stolicy. Dotyczy 8 mln wozokilometrów rocznie do 2023 r.

W Warszawie trwa podpisywanie nowych umów na obsługę tej części przewozów autobusowych, którą ZTM przeznacza dla przewoźników prywatnych. Choć większość przewozów jest realizowana przez Miejskie Zakłady Autobusowe, to mniej więcej jedna czwarta z nich tradycyjnie trafia do przewoźników prywatnych. Wieloletnie umowy z nimi właśnie się kończą.

Ogłoszone zamówienie dotyczy przewozów realizowanych na terenie całej Warszawy i jest podzielone na dwie części, na które można składać osobne oferty. Pierwsza dotyczy przejazdów na 4 mln wozokilometrów rocznie, realizowanych autobusami klasy MIDI (9-metrowymi). Druga, tej samej wielkości (w obu przypadkach zakłada się, że rzeczywista ilość wozokilometrów może się zmienić o 10 proc.), dotyczy przewozów realizowanych autobusami klasy MEGA (przegubowe, 18-metrowe). W obu przypadkach przewoźnik startujący do przetargu musi zaoferować minimum 50 autobusów danego rodzaju. Głównym kryterium wyboru oferty będzie cena (90 proc.), ale pozostałe kryteria sformułowano tak, że decydująca o wyborze oferty może być liczba zaproponowanych warszawiakom autobusów z napędem alternatywnym.

W obu przypadkach chodzi o ośmioletnią obsługę, od stycznia przyszłego roku do końca 2023 r. W tym roku kończą się umowy na przewozy autobusami 8- i 9-metrowymi (Mobilis) oraz właśnie przegubowcami (ITS Michalczewski).

Więcej na temat warunków przetargu, a szczególnie jego kryteriów przeczytasz w Monitorze.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Komunikacja

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5