Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa. ZTM sprawdza solarisy i mercedesy od Mobilisu

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-06-09 12:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. ZTM sprawdza solarisy i mercedesy od Mobilisu
Solaris dla Warszawy Fot. ZTM Warszawa
Warszawa. ZTM sprawdza solarisy i mercedesy od Mobilisu
Warszawa. ZTM sprawdza solarisy i mercedesy od Mobilisu
Warszawa. ZTM sprawdza solarisy i mercedesy od Mobilisu
9 sierpnia na ulice Warszawy wyjedzie 100 nowych autobusów, a tym samym rozpocznie się realizacja dwóch ośmioletnich kontraktów na świadczenie usług przewozowych, po 50 wozów każdy. Zarząd Transportu Miejskiego w lutym 2016 r. podpisał z firmą Mobilis Sp. z o.o. dwie umowy. 31 maja i 3 czerwca odbyły się spotkania z producentami nowych autobusów.

W ramach nowej umowy, w podpoznańskim Bolechowie, produkowane są 54 autobusy Solaris o długości 8,9 metrów. Kolejne 54 wozy, przegubowe, o długości 18 metrów zostaną wyprodukowane w tureckiej fabryce firmy Mercedes (po cztery wozy z każdego kontraktu będą stanowić wymagana przez ZTM rezerwę na wypadek nieplanowanych zdarzeń, koniecznych przeglądów, napraw itp.).

W ramach przygotowań do wyjazdu nowych autobusów na stołeczne ulice przedstawiciele ZTM i firmy Mobilis odbywają regularne spotkania i wizyty techniczne, w trakcie których ustalane są szczegóły dotyczące przygotowania personelu, wyposażenia i ostatecznej konfiguracji taboru.

Pod koniec maja wizytowali fabrykę Solarisa w Bolechowie i ustalili ostatnie szczegóły związane z produkcją najnowszych wozów. Uzgodnienia dotyczące wyposażenia i wyglądu autobusów marki Mercedes odbywają się w siedzibie dystrybutora tych pojazdów w Wolicy k. Nadarzyna. Jedno z takich spotkań miało miejsce 3 czerwca.

Zgodnie z umową, Mobilis zapewni obsługę linii autobusowych pojazdami dostosowanymi do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, z klimatyzowanym wnętrzem, wyposażonymi w automaty biletowe przyjmujące płatność kartami płatniczymi. Operator został także zobowiązany do budowy i utrzymania rozbudowanego zaplecza technicznego.

Od tego kontraktu ZTM wymaga również spełnienia dodatkowych wymogów wynikających z tzw. klauzul społecznych. Zakładają one konieczność zatrudnienia przynajmniej 120 pracowników na podstawie umowy o pracę, dzięki czemu osoby wykonujące prace na rzecz spółki będą miały zapewnione ochronę z systemu zabezpieczenia społecznego. Dodatkowo ZTM sprawdza, czy pracownicy operatora znaj± przepisy obowiązujące w środkach lokalnego transportu zbiorowego, topografię Warszawy i język polski. Od maja prowadzony jest proces certyfikacji kierowców.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Mobilis: Rynek powinno się otworzyć nawet w 100%

Prawo & Finanse

Mobilis: Rynek powinno się otworzyć nawet w 100%

Martyn Janduła 30 maja 2016

Mobilis: W 2015 r. przewieźliśmy 14 mln pasażerów

Komunikacja

Mobilis: W 2015 r. przewieźliśmy 14 mln pasażerów

Martyn Janduła 23 maja 2016

Mobilis łączy Warmię i Mazury z lotniskiem w Gdańsku

Komunikacja

Mobilis łączy Warmię i Mazury z lotniskiem w Gdańsku

jd/inf. pras. 20 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5